Urząd Miasta i Gminy Chorzele rusza z nowym programem ekologicznym.

W gminie Chorzele rusza właśnie nowy program ekologiczny. „W Gminie Chorzele sercom bliska ochrona środowiska – jesteśmy Eko” – ma zachęcić mieszkańców między innymi do zaangażowania w ochronę środowiska oraz nauczyć poprawnej segregacji śmieci.

Tworzymy obecnie bardzo różnorodny i ciekawy program, aby zintensyfikować nasze wspólne działania promujące na terenie naszej gminy ekologię, ochronę środowiska naszej małej Ojczyzny i dbałość o planetę. Nasz program skierowany będzie do wszystkich, ale przede wszystkim do mieszkańców Miasta i Gminy Chorzele oraz przedsiębiorców, rolników, dzieci i młodzieży. Będziemy współpracować również z innymi samorządami i instytucjami. Musimy działać wszyscy! Musimy działać razem! – informuje urząd.

Magistrat również zachęca wszystkich do włączenia się do programu – Nawołujemy do podjęcia konkretnych kroków w celu ograniczenia zużycia plastiku oraz produkcji śmieci, ich właściwej segregacji, czy sposobów na dość prosty sposób zmiany nawyków dla dobra naszego Miasta i Gminy oraz planety.

Źródło UM Chorzele
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Chorzelanka
Chorzelanka
3 lat temu

Brawo! Mieszkańcy gratulują i jesteśmy dumni!
?????

Magda
Magda
3 lat temu

Dopóty będziemy korzystać z plastiku, dopuki będzie plastik. Poprzez papier toaletowy az po chleb krojony wszystko jest pakowane w plastik- największy wróg naszej cywilizacji.
Więc się pytam po co nauka segregacji skierowana do obywatela skoro wielkie koncerny zbijają na tym majątek, gdyż uzywaja plastiku jako taniego produkt do pakowania . Zacznijcie wyżej od edukacji wielkich koncernów od nadproduktywnosci smieci. My robimy co możemy,a ceny za śmieci i tak rosną gdyż jestem skazani na np mleko z plastikowej butelki…

Sąsiad
Sąsiad
3 lat temu

Lepiej jak by może ktoś pomyślał żeby koło zgkim zrobić miejsce do selektywnej zbiórki odpadów? Ceny za odbiór śmieci w chorzelach są jednymi z najwyższych.powinno być też taniej dla dzieci…? Zamiast robić coś co będzie sprawiało żeby za śmieci płaciło się mniej to wydajecie pieniądze na durne akcje … Wystarczy czytelną i przystępna dla każdego mieszkańca informacje udostępnić.bo na 3 asortymenty śmieci segregować można i małpę nauczyć… więc może trzeba było by się bardziej wysilić i pomyśleć nad czymś mądrzejszym niż tylko wydać nasze podatki na durne akcje która niczego nie zmieni.
Miłego segregowania … Pozdrawiam

Dzony
Dzony
3 lat temu

Każda incjatywa ekologiczna jest super.

Waldemar
Waldemar
3 lat temu

Tylko teoria a gdzie konkrety płacimy za śmieci kupę kasy a jak odbierają śmieci to steropianu nie biorą beczęk po płynach nie biorą i wiele innych