Uroczyste wręczenie broni w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu

3 października, podczas uroczystego apelu w 2. Ośrodku Radioelektronicznym, wręczono pierwszą służbową broń żołnierzom Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.

 

„Ochotnicy obok przysięgi wojskowej, uroczystość wręczenia broni na długo zapada w pamięci. Jest jedną z najważniejszych chwil w życiu każdego żołnierza. Wraz z żołnierskim symbolem męstwa, waleczności i dyscypliny, jakim jest broń, otrzymujecie w dniu dzisiejszym również zaufanie od społeczeństwa polskiego. Musicie mieć świadomość, że pierwsze dni w murach naszej jednostki nie będą należały do tych najłatwiejszych. Jednak wychodzę z założenia, że czas spędzony na szkoleniu, zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością pozwolą Wam w pełni przygotować się na największe poświęcenie w służbie Ojczyźnie oraz podjęcie wyzwania jakim jest akces do zawodowej służby wojskowej” – powiedział płk dypl. Bogusław Postek.

„Ochotnicy odbywający szkolenie podstawowe w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej uczą się podstaw taktyki i łączności, pracy z bronią, medycyny pola walki, poznają regulaminy i musztrę. Po 28 dniach intensywnego szkolenia składają przysięgę wojskową i mogą kontynuować swoją przygodę z mundurem w czasie szkolenia specjalistycznego lub zrezygnować i zasilić szeregi rezerwy. Trwające do 11 miesięcy szkolenie specjalistyczne jest furtką dla ubiegających się o powołanie do zawodowej służby wojskowej – dodał płk Postek.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Czy golenie na łyso to zachęta do wstępowania do wojska ?