Uroczyste ślubowanie str. Diany Anny Ćwiek

1 lutego 2023 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbyło się uroczyste ślubowanie str. Diany Anny Ćwiek.

 

Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu st. bryg. Waldemar Białczak. Uroczystość z udziałem kadry Komendy oraz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Przasnyszu poprowadził zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu bryg. Jarosław Andruszkiewicz.

– Słowem wstępu Komendant Powiatowy nawiązał do roty ślubowania, podkreślając znaczenie tej chwili w życiu zawodowym każdego strażaka. Zaznaczył także, że funkcjonariusz reprezentuje tą formację nie tylko w czasie służby, ale także poza nią. Podkreślił, że służba w Straży Pożarnej nie jest łatwa i wymaga oddania oraz wielkiego serca do pracy – informuje kpt. Piotr Kuligowski oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

 

Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty: „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”.

Po wypowiedzeniu słów roty str. Anna Ćwiek podpisała formularz aktu ślubowania, który przyjął Komendant Powiatowy. Na zakończenie st. bryg. Waldemar Białczak pogratulował funkcjonariuszce i życzył wszystkiego najlepszego w rozpoczynającej się karierze zawodowej.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lll
lll
1 miesiąc temu

Gratulacje ,

Wpzz
Wpzz
1 miesiąc temu

Piękna kobieta

Konrad
Konrad
1 miesiąc temu

Będzie miał kto po bułki latać 😜

Szczęśliwa
Szczęśliwa
1 miesiąc temu

Nie wiem czy to praca dla kobiety. Chyba że będzie siedziec w papierach a nie wyjezdzac do zdarzeń.

Avatar
Avatar
1 miesiąc temu
Reply to  Szczęśliwa

A niby dlaczego.?.

Szczęśliwa
Szczęśliwa
1 miesiąc temu
Reply to  Avatar

Ponieważ nie wyobrażam sobie kobiety ktora ratuje poszkodowanych zakleszczonych w aucie, bądź jedzie do pożaru i wyciąga ludzi z płonącego budynku. No chyba że jest to kobieta o posturze i sile mężczyzny. Tak samo zawód ratownika medycznego, tu też nie widzę kobiet. Bierzemy za to wyplate więc pracujmy na równi.

Spostrzegawczy
Spostrzegawczy
1 miesiąc temu

Zakładając że będzie siedzieć za biurkiem, świadczenie emerytalne w przyszłości otrzyma jak inni walczący na pierwszej linii, i to jest problem tego kraju. Dotyczy on nie tylko straży, lecz także innych służb mundurowych. Aby być obiektywny dotyczy to też mężczyzn.

Bożena
Bożena
1 miesiąc temu

Wielkie gratulacje Aniu!