Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Nowej Krępie. [FOTO]

W poniedziałek, 2.09.2019r., punktualnie o godzinie 9:00  w Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie rozległ się pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2019/2020.

Początek września w Polsce to nie tylko nowy rok szkolny, to również przypomnienie wydarzeń z września 1939r., które rozpoczęły II wojnę światową. W tym roku elementem spajającym te wydarzenia był projekt „ Przerwany marsz”, w ramach którego na uroczyste rozpoczęcie zostali zaproszeni seniorzy, których w dzieciństwie marsz do szkoły przerwał wybuch II wojny światowej. Ponadto na uroczystość zaproszeni zostali Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska oraz radni i rodzice.

Uczniowie, rodzice i zaproszeni goście mogli poczuć zapach świeżości i zmiany w każdej sali lekcyjnej. Zostały one bowiem pomalowane i wzbogacone o meble i sprzęt wizualny.

Najmłodsi uczniowie ( klasy I-IV) mają teraz zorganizowaną własną szatnie, wchodzą do szkoły oddzielnym wejściem i bawią się na swoim korytarzu. Nowością jest basen z piłeczkami, z którego będą mogli korzystać w trakcie przerw.

Źródło SP Nowa Krępa
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments