Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej sali gimnastycznej w przasnyskim KEN-ie

W środę, 30 sierpnia odbyła się uroczysta inauguracja wyremontowanej sali gimnastycznej w LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu z udziałem władz i radnych Powiatu Przasnyskiego.

 

30 sierpnia w sali gimnastycznej w LO im. KEN w Przasnyszu przeprowadzono LXXV sesję Rady Powiatu Przasnyskiego. Była to także okazja do inauguracji świeżo wyremontowanego obiektu.

– Za sprawą inwestycji Powiatu Przasnyskiego uczniowie wraz z początkiem nowego roku szkolnego będą mogli w pełni korzystać z walorów nowoczesnej i bezpiecznej sali sportowej. Władze Powiatu, radni oraz uczestniczący w obradach goście zapoznali się ze szczegółami długo wyczekiwanej modernizacji obiektu, który nie straszy już zniszczoną posadzką i przeciekającym dachem – informuje Powiat Przasnyski.

W ramach zadania udało się wymienić zniszczoną powierzchnię podłóg i ścian, przeprowadzić modernizację oświetlenia, naprawę nieszczelnego pokrycia dachowego i wymianę rynien dachowych.

– Salę wyposażono także w niezbędny sprzęt sportowy: bramkę do piłki ręcznej, słupki do siatkówki i do tenisa, co poszerzy wachlarz możliwości sportowych – dodaje samorząd.

 

Większą część środków na remont sali Powiat Przasnyski pozyskał w ramach III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład.

– Przyznane fundusze to 728 500,00 zł, przy czym wkład własny z budżetu powiatu wyniósł jedynie 15 500,00 zł – czytamy.

Na zakończenie szkolnych uroczystości przygotowano krótką część artystyczną oraz prezentację multimedialną przedstawiającą działania szkoły oraz sukcesy naukowe i sportowe, jakie w przeciągu ostatnich lat osiągnęła młodzież z liceum.

Powiat Przasnyski zamierza przeprowadzić renowacyjne prace na elewacji budynku.

– W trakcie procedowania jest wniosek do II edycji Rządowego Program Odbudowy Zabytków na prace renowacyjne elewacji zabytkowego budynku Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu, opiewający na 392.000,00 zł. Zdobycie środków pozwoli na przywrócenie odpowiedniego stanu technicznego, estetycznego oraz historycznego ścian zewnętrznych gmachu – dodają.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kalina
Kalina
24 dni temu

To teraz po remontach uroczyste otwarcia już w modzie są

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
24 dni temu
Reply to  Kalina

Wybory tuż tuż…

Jan
Jan
24 dni temu

Pierwszy raz nie wiem co napisać.

Tutejszy
Tutejszy
24 dni temu

Później był KONKURS WSADÓW!!

krawiec mały
krawiec mały
22 dni temu

Pan Minister ma ładne tęczowe skarpetki WOW