Uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Przasnyszu [FOTO]

W środę, 3 maja odbyły się uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja, których organizatorem był Powiat Przasnyski. W programie uroczystości znalazła się msza święta, występ wokalny młodzieży z przasnyskiego ZSP i przemarsz pod pomnik Bronisława Matuszewskiego.

 

Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Przasnyskiego Katarzyna Wróblewska zaprosili mieszkańców powiatu przasnyskiego do wzięcia udziału w obchodach święta Konstytucji 3 Maja.

– W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, podległych im jednostek organizacyjnych, lokalne stowarzyszenia, a także licznie zgromadzeni przasnyszanie. Uroczystości uświetniła kompania honorowa z 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, zaś o oprawę muzyczną zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej – relacjonuje Powiat Przasnyski.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji Ojczyzny, a następnie uczestnicy nabożeństwa wysłuchali koncertu patriotycznego w wykonaniu uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Powiatowych im. Majora Henryka Sucharskiego w Przasnyszu.

 

– Następnie w asyście wojska i pocztów sztandarowych, przy akompaniamencie orkiestry, przemaszerowali pod pomnik Bronisława Matuszewskiego przed Starostwem, gdzie odśpiewano hymn narodowy. Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski wygłosił przemówienie, następnie głos zabrał Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski. Tradycyjnie odczytano Apel Pamięci i oddano Salwę Honorową – dodaje powiat.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdumiony
Zdumiony
1 miesiąc temu

Tak hucznie obchodzimy tę rocznicę, nie wspominając o tym, jakie były jej następstwa i kto się przyczynił do jej zaprzepaszczenia. Kto pojechał do carycy Katarzyny aby zagarnęła cześć Polski, a kto wysłał spowiednika do cesarzowej w Wiedniu aby zagarnęła drugą cześć. Wszystko w imię „miłości „. chrześcijańskiej. Historia powinna nas uczyć wyciągać wnioski i być w miarę prawdziwa.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Zdumiony

Cześć obecnej władzy to ewidentnie ruska agentura i nikt problemu nie widzi. Więc co Ty piszesz o wyciąganiu wniosków? Co więcej, Antoni nawet dostał order Orła Białego.

Tomasz Piątek dokładnie opisał wszystkie ciemne powiązania Antoniego. I jakoś Antoni do sądu go pozwał, mimo że wielokrotnie się tym odgrażał.

Przasnyszanin
Przasnyszanin
1 miesiąc temu

Może zacni włodarze naszego miasta przestaliby się afiszować a działali w celu rozwoju Miasta. Od burmistrza Lędziona nic w tym mieście nie powstało. I tylko lokale do wynajęcia co drugi. Tylko inwestycje żeby głosy kupować co nic nie wnoszą w rozwój miasta, basen ogrodowy i grill dla zawodziła.

Zdumiony
Zdumiony
1 miesiąc temu
Reply to  Przasnyszanin

A co powstało za Lendziona? Jakoś nic nie kojarzę. Z tego, co pamietam, to zablokował budowę basenu krytego, bo nie podpisał porozumienia. O, i jeszcze dużej wspólnej biblioteki miejsko powiatowej – to chyba tez było za jego kadencji. Poza tym ulice były dziurawe, miasto brudne i zaniedbane