Uroczysta zbiórka w PSP Przasnysz: ślubowania, awanse i pożegnanie komendanta

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbyła się uroczysta zbiórka związana ze zmianami kadrowymi. Podczas wydarzenia dwóch nowo przyjętych strażaków, str. Bartosz Kępka oraz str. Piotr Kozłowski, złożyło ślubowanie, zobowiązując się do służby na rzecz bezpieczeństwa obywateli i przestrzegania etyki zawodowej.

 

Jak podkreślił kpt. Piotr Kuligowski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu, ich przyjęcie do zespołu to zarówno osobisty sukces, jak i wzbogacenie jednostki o zmotywowanych i pełnych zapału strażaków.

Podczas uroczystości wręczono także awans na wyższy stopień st.str. Szymonowi Wątkowskiemu. Kpt. Kuligowski zaznaczył, że wyróżnienie to jest efektem jego dotychczasowej pracy oraz zaangażowania w realizację zadań służbowych.

Jednocześnie przasnyscy strażacy pożegnali st. bryg. Jarosława Andruszkiewicza, który po ponad 29 latach służby objął stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Mławie. Jego odejście jest istotnym momentem dla przasnyskiej komendy, która docenia jego wkład w rozwój lokalnych struktur PSP i życzy mu powodzenia na nowym stanowisku.

 

 

guest
0 komentarzy