Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Chorzelach

Koniec roku to czas podsumowań oraz ocen, tego, co udało się dokonać w mijającym roku. To również czas rozważania ambitnych planów na przyszłość. Tak również jest w przypadku naszej gminy, o czym mogli przekonać się wszyscy obecni na uroczystej XLVIII sesji Rady Miejskiej w Chorzelach. Obrady pokazały jak wiele zmian czeka naszych mieszkańców. Oczywiście, będą to zmiany na lepsze!

XLVIII Sesja Rady Miejskiej odbyła się 28 grudnia, w Auli Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach. Wśród grona zaproszonych gości obecni byli między innymi Zenon Szczepankowski, Starosta Powiatu Przasnyskiego oraz Marek Walędziak, Przewodniczący Rady Powiatu Przasnyskiego wraz z Radnymi Powiatu Przasnyskiego.

Po przywitaniu wszystkich gości przez Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele, Beatę Szczepankowską, odbyły się występy artystyczne. Swój świąteczny repertuar  zaprezentowała Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz Chorzelska Kapela Biesiadna, którzy wprowadzili wszystkich w ten niezwykły nastrój. Następnie zebrani mieli okazję do premierowego obejrzenia filmu dotyczącego historii naszego regionu. Ekranizacja wzbudziła wielki entuzjazm wśród publiczności i została odebrana jako wyjątkowa lekcja historii o miejscowych bohaterach i dziejach gminy.

Kolejnym punktem uroczystości było uroczyste otwarcie sesji przez Krzysztofa Milewskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Chorzelach. Następnie Beata Szczepankowska przedstawiła sprawozdanie z wykonania podjętych uchwał przez Radę Miejską oraz sprawozdanie z pracy burmistrza w okresie między sesjami.  W dalszym porządku obrad radni jednogłośnie przegłosowali szereg uchwał. Dotyczyły one m. in. Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Chorzele na lata 2018-2031,uchwały budżetowej na 2018 rok, czy przyjęcia „Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży z terenu Miasta i Gminy Chorzele”.

Podczas sesji zostały wręczone również wyróżnienia „ Zasłużony dla Gminy Chorzele”. Nagrodę otrzymują mieszkańcy gminy, którzy w szczególny sposób wyróżniają się pracą na rzecz naszej małej ojczyzny i przyczyniają się do jej rozwoju. W tym roku tytuł Zasłużonego otrzymało dwóch miejscowych lekarzy – Szczepan Mirosław Jaroszewski oraz Tadeusz Żechowicz. Nagrody, podziękowania oraz kwiaty wręczył przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Milewski, burmistrz Beata Szczepankowska oraz cała kapituła: Dariusz Brzezicki, Dorota Kowalska, Paulina Stolarczyk, Mirosław Chmieliński oraz Andrzej Burnos.

W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia doktorowi Jaroszewskiemu możemy przeczytać: „Na uwagę zasługuje fakt, że w 2018 roku Pan Jaroszewski będzie obchodził jubileusz 53-lecia pracy jako lekarz medycyny. Należy z całą stanowczością stwierdzić, iż po tylu latach pracy i życia w Chorzelach czuje się on prawdziwie związany z miastem Chorzele i jego mieszkańcami”.

Tadeusz Żechowicz to także lekarz z powołania. Wieloletnia postawa służenia pacjentom spowodowała, że zdobył on ogromne zaufanie wśród lokalnej społeczności, jest szanowany i traktowany jak Chorzelanin z krwi i kości. Nagrodzeni z wielką wdzięcznością i wzruszeniem podziękowali za to szczególne wyróżnienie.

Burmistrz, w tym wyjątkowym dniu, wręczyła podziękowania również rodzicom tegorocznych Mistrzów Polski w skoku wzwyż – Agnieszce i Andrzejowi Moszczyńskim oraz Katarzynie i Grzegorzowi Zakrzewskim. Słowa uznania, Beata Szczepankowska skierowała także do trenera chłopców – Andrzeja Danelskiego oraz Hanny Wilgi, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach, do której uczęszczają nasi mistrzowie.

 – Osiągnięcia sportowe, a szczególnie to ostatnie, zdobycie Mistrzostwa Polski w skoku wzwyż, to ogromna chluba nie tylko dla Państwa jako rodziców, ale dla wszystkich mieszkańców naszej Małej Ojczyzny. Pragnę podziękować Państwu za to, że jako rodzice zawsze wierzyliście w zdolności swoich synów, oddając go pod opiekę trenerską Pana Andrzeja Danelskiego. Gdybyście nie zaufali zarówno potencjałowi swoich synów, ale też trenerowi, nie byłoby tego sukcesu, który jest również Waszym sukcesem.  Proszę przyjąć moje życzenia i gratulacje. – mówiła Beata Szczepankowska.

Burmistrz doceniła także pracę Miejsko – Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Komisja dba o profilaktykę i angażuje społeczność lokalną do różnorodnych przedsięwzięć, które integrują, uczą współpracy, przyjaźni, twórczego spędzania czasu oraz zaufania społecznego. Podziękowania otrzymali: Grażyna Łachacz – przewodnicząca komisji, Tomasz Filipowicz – wiceprzewodniczący oraz członkowie komisji: Jolanta Czaplicka, Dariusz Purzycki, Paweł Rykowski, Beata Fuks.

Podziękowanie za rozwój życia kulturalnego w naszej gminie otrzymał także kapelmistrz Wojciech Jabłoński wraz z Miejską Młodzieżową Orkiestra Dętą. Słowa uznania burmistrz skierowała także do Janusza Nidzgorskiego, Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP oraz dyrektora Ośrodka Upowszechniania Kultury w Chorzelach.

Na zakończenie uroczystości, przewidziano występ uzdolnionej młodzieży z Chorzel, której opiekunem jest Zbigniew Borowski, pracownik Ośrodka Upowszechniania Kultury. Solistki Zuzanna Paras oraz Daria Milewska zauroczyły wszystkich zebranych swoim niezwykłym talentem i wrażliwością muzyczną. Beata Szczepankowska podziękowała naszym młodym talentom i ich opiekunowi za ich piękną działalność artystyczną.

Przysłowiową „wisienką na torcie” okazał się występ wyjątkowego artysty – Macieja Kacprzaka, wybitnego kameralisty młodego pokolenia z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Ten niezwykły koncert pozwolił wszystkim zebranym posmakować muzyki kameralnej w niezwykłym, świątecznym wydaniu.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments