Uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej

28 sierpnia, na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu odbyła się pierwsza Przysięga Wojskowa żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.

 

Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 29 żołnierzy, dla których uroczystość ta była zwieńczeniem 28-dniowego okresu szkolenia podstawowego. Płk Bogusław Postek odczytał list intencyjny skierowany do uczestników wydarzenia przez Wiceprezesa Rady Ministrów – Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

W czasie swojego przemówienia dowódca jednostki zwrócił się do żołnierzy: „Składając przysięgę wojskową, nie tylko przekraczacie granicę dzielącą rekruta od żołnierza, ale też zaciągacie ważne zobowiązanie. Przyrzekacie, że będziecie służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, aby zapewniać jej niepodległość i suwerenność, a społeczeństwu bezpieczeństwo i pokój. Przysięga wojskowa to nie tylko słowa Roty, ale przede wszystkim akt oddania wobec Ojczyzny. Od dnia dzisiejszego przez całe życie towarzyszyć wam będą trzy najistotniejsze słowa: Bóg, Honor i Ojczyzna”.

 

– Być może to właśnie wśród tych młodych ludzi stoją przyszli dowódcy i to od nich samych zależał będzie fakt, że mundur żołnierza polskiego kojarzony jest z przyzwoitością i honorem. To im w dalszej wojskowej służbie powierzonych zostanie wiele odpowiedzialnych zadań. My już teraz możemy być z nich dumni, gdyż to właśnie dzisiaj wzięli na siebie ważny obowiązek kultywowania wspaniałych tradycji oręża polskiego. Wybierając służbę wojskową wkroczyli w niezwykle trudną i zarazem zaszczytną drogę swojego rozwoju. Jestem przekonany, że będą zadowoleni z tej decyzji i wierzę, że sprostają wymogom żołnierskiego rzemiosła – mówił.

Przysięgę na sztandar 2. Ośrodka Radioelektronicznego złożyli wyróżniający się żołnierze: szer. Oskar Kostrzewski, szer. Bartłomiej Oparka, szer. Mikołaj Rudziński, szer. Łukasz Łada. Ponadto dowódca Ośrodka wyróżnił listami gratulacyjnymi – szer. Patryka Cichockiego, szer. Marcina Bakułę, szer. Pawła Kozłowskiego, szer. Łukasza Ładę.

W wydarzeniu udział wzięli: przedstawiciel Mazowieckiego Ośrodka Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji – ppłk Robert Dymerski, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce – ppłk Dariusz Zdrojewski oraz szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ciechanowie – ppłk Grzegorz Marcińczak. Okolicznościowego błogosławieństwa udzielił wikariusz parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu ks Artur Zaręba. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego na czele z dowódcą kpt. Andrzejem Zarębą.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Xmass
Xmass
25 dni temu

Mięso armatnie🤣🤣🤣

Kaziu
Kaziu
24 dni temu
Reply to  Xmass

I na front wschodni.

Riddick
Riddick
23 dni temu

Wspaniale, niczym izraelskie IDF. Panie i panowie razem. …