Uroczyście zakończył się rok szkolny. Uczniowie rozpoczynają wakacje

Na ten dzień czekali wszyscy uczniowie. W piątek zakończył się rok szkolny 2023/2024 i rozpoczęły się wakacje. Uczniowie wrócą do szkół 2 września.

 

Dziś uczniowie przasnyskich szkół, tak jak ich koledzy w całej Polsce, odbierają świadectwa szkolne. Z tej okazji w placówkach odbywają się uroczyste zakończenia roku, w czasie których wręczane są nagrody dla najzdolniejszych i najbardziej pracowitych. Nie brakuje też podziękowań i życzeń dla nauczycieli. Tymczasem na wszystkich czeka upragniony i zasłużony wypoczynek.

Dzieci i młodzież wrócą do szkół w poniedziałek 2 września. Tego dnia zainaugurowany zostanie nowy rok szkolny 2024/2025. Wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer zapowiedziała, że od września priorytetem będą przedmioty ścisłe i przyrodnicze.

– Stawiamy na analityczne myślenie i edukację w dziedzinach nauk przyrodniczych, ze szczególnym naciskiem na edukację w naukach ścisłych, w tym matematycznych – wyjaśniła. Będziemy tworzyć nowe rozwiązania dostępne w szkołach. Uruchamiamy studia podyplomowe i doskonalenie nauczycieli klas I-III, jeśli chodzi o metodykę nauczania matematyki – zaznaczyła wiceminister.

Kolejna kwestią ma być wspieranie umiejętności zawodowych. – Musimy pracować w kwestii doradztwa zawodowego, współpracy szkolnictwa zawodowego z pracodawcami. Otwierają się branżowe centra umiejętności. Ważne, by ten obszar był elementem przyszłości polskiej edukacji i kwestią szans edukacyjnych młodych ludzi, które często dają pewną pracę jeszcze w momencie nauki – stwierdziła.

 

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments