Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie nowym partnerem LO im. KEN w Przasnyszu

Po wielu miesiącach starań w talii znakomitych uczelnianych partnerów Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu pojawił się nowy atut. To Wydział Biologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Stosowne porozumienie opracowano w styczniu tego roku, a zaczęło ono obowiązywać kilka dni temu, po podpisaniu dokumentu przez wszystkie strony.

Porozumienie podpisali: rektor UWM prof. dr hab. Ryszard J. Górecki, a także starosta przasnyski Zenon Szczepankowski oraz dyrektor LO im. KEN Radosław Waleszczak.

Zakres współpracy pomiędzy obiema instytucjami edukacyjnymi jest naprawdę szeroki. Uczelnia zobowiązała się np. nieodpłatnego udostępniania swoich pomieszczeń do realizacji konkretnych zajęć edukacyjnych dla licealistów, a także wsparcia kadrowego i koncepcyjnego klas biologiczno-chemicznych LO. Ale również sam uniwersytet może spodziewać się efektów porozumienia – jak choćby większej promocji wśród maturzystów z kolejnych roczników.

Kierunek olsztyńskiej współpracy biologicznej był podyktowany kilkoma warunkami. – To naprawdę znakomicie działający wydział z nowoczesną infrastrukturą, a przy tym życzliwie nastawiony do mniejszych ośrodków – wyjaśnia Zbigniew Sztuc, nauczyciel biologii w LO im. KEN. – Zdążyłem się już o tym przekonać nie raz. Bywałem tam z moimi uczniami jeszcze w 2015 czy 2016 roku. Teraz będziemy mogli gościć tam częściej.

Podpisane porozumienie ma charakter bezterminowy i już niebawem będzie można spodziewać się pierwszych wymiernych efektów działań.

LO im. KEN współpracuje od kilku lat z Warszawską Akademią Techniczną, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetem Warszawskim oraz Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Źródło LO KEN Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments