UNIJNE PROJEKTY, ZAGRANICZNE STAŻE I PRAKTYKI W ZSP W PRZASNYSZU

Dla obecnych i przyszłych uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu nowy rok szkolny będzie obfitował w liczne wydarzenia. Szkoła złożyła bowiem wnioski o dofinansowanie dwóch projektów w ramach Europejskiego Funduszu Europejskiego. Wiadomo już, że pierwszy z wniosków został pozytywnie rozpatrzony.

Oznacza to, że w ciągu najbliższych dwóch lat 200 uczniów ZSP  zostanie objętych projektem, w ramach którego odbędą oni płatne staże i praktyki zawodowe na terenie Mazowsza. 160 uczniów technikum i 40 Zasadniczej Szkoły Zawodowej weźmie również udział w darmowych  kursach (np. kurs barmański, kurs baristy, kurs kelnerski, kurs spawacza, kurs obsługi opryskiwaczy, kurs kombajnisty). Uczniowie uzyskają nowe uprawnienia i umiejętności zawodowe (operator wózków widłowych, prawo jazdy kat.B, księgowość w małej firmie). Celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych wychowanków ZSP zwiększających ich szanse na rynku pracy.

Młodzież ZSP będzie także lepiej przygotowana do podjęcia studiów związanych z wybranym zawodem dzięki kursom przygotowawczym na studia (np. analiza laboratoryjna żywności).

Projekt przewiduje również wsparcie dla szkoły w zakresie doposażenia pracowni dla szkolnictwa zawodowego. Unowocześniona zostanie  baza  dydaktyczna  poprzez zakup nowoczesnego wyposażenia do warsztatów i pracowni szkolnych.

Szkoła złożyła także wniosek pt. Europejski staż zawodowy dla młodych rolników i gastronomów, który jest w trakcie oceny. W ramach projektu uczniowie klas technikum rolniczego i technikum żywienia i usług gastronomicznych odbędą staż i praktykę zawodową w Grecji.

Działania podjęte przez szkołę zakładają łączenie ucznia z rynkiem pracy i pracodawcami oraz zdobycie przez uczniów nowych umiejętności i uprawnień, dzięki którym płynniej przejdą oni z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments