
Unijne pieniądze dla stacji pogotowia.
Wynagrodzenia, posiłki, dojazdy, tymczasowe miejsca pobytu czy szkolenia i kursy to część z zadań, które będzie można sfinansować ze środków UE. Na podwyższenie standardów stacji w walce z koronawirusem samorząd Mazowsza przeznaczy 30 mln zł.
Praca ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarek i personelu pomocniczego w stacjach pogotowia wymaga teraz dodatkowego wsparcia. Chodzi o stworzenie takich warunków w stacjach wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego, które pozwolą zmniejszyć zagrożenie epidemiologiczne wśród personelu podczas walki z SARS-CoV-2.
– Sukcesywnie doposażamy placówki ochrony zdrowia. Wzmocnienia potrzebują również stacje pogotowia. Ratownicy medyczni i pracownicy transportu sanitarnego działają na najwyższych obrotach. Należy im się ogromny szacunek i podziękowanie za to, że codziennie w tych trudnych warunkach niosą pomoc chorym. Robimy wszystko, aby pomóc stacjom pogotowia i zapewnić personelowi odpowiednie warunki do pracy – podkreśla marszałek Adam Struzik.
W ramach projektu pokryte mogą zostać przede wszystkim koszty osobowe związane chociażby z wynagrodzeniami, nadgodzinami czy zatrudnieniem dodatkowego personelu, który będzie zajmował się odkażaniem karetek. Sfinansowane mogą zostać także np. posiłki, dojazdy czy tymczasowe miejsca pobytu dla tych pracowników, którzy ze względów na bezpieczeństwo nie mogą wrócić do swoich domów, żeby nie narażać na zakażenie mieszkających tam członków rodziny. Wsparcie może objąć również szkolenia zwiększające skuteczność zwalczania epidemii, np. z zakresu stosowania środków ochronnych i ich bezpiecznego użytkowania, w tym utylizacji.
– Nieustannie słyszymy o sytuacjach, gdy ratownicy medyczni są wprowadzani w błąd i nagle okazuje się, że pacjent, do którego przyjechali, ma nie tylko dolegliwości np. kardiologiczne, ale jest też nosicielem koronawirusa. Wówczas z pracy na dwa tygodnie wyłączony jest cały zespół, który zajmował się pacjentem. A koronawirus nie czeka, w tym czasie potrzebne jest pełne zabezpieczenie do dalszej pracy stacji pogotowia – wyjaśnia Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa. – W czasie epidemii chodzi o dobrą pracę pogotowia, które nie tylko musi wyjeżdżać do pacjentów z podejrzeniem COVID-19, ale też do osób z innymi schorzeniami.
Projekt pozakonkursowy – realizowany będzie z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: Oś IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem; Działanie 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej; Poddziałanie 9.2.2 Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych.
Mławskie starostwo pozyskało pierwsze pieniądze na wsparcie dla przedsiębiorców – 20 milionów złotych.
Na wniosek starosty mławskiego Jerzego Rakowskiego, który został zaopiniowany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, ustalona została z rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kwota dodatkowych środków Funduszu Pracy na finansowanie przez Powiatowy Urząd Pracy w Mławie w 2020 roku zadań określonych w art. 15zzb – 15zze ustawy z dnia 2 marca 2019 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Jest to kwota 20 milionów złotych – informują w starostwie w Mławie
@Covid
Przasnysz też dostał te 20 mln. Z tym, że prawda jest taka, że tego się nie pozyskuje, a rząd daje każdemu z tarczy, ale w Mławie propaganda musi iść 🙂 O tych 20 bańkach kilka dni temu był nawet tu na portalu filmik, jak Bieńkowski mówi.
Tak wiem o tym, że był filmik i proponowałbym go obejrzeć. To w Mławie jest prawidłowo rozpisane skąd idzie te 20 mln zł …
I w sumie to tak bez żadnej złośliwości. A w Ciechanowie mimo wszystko patrzą w przyszłość i się w inwestycjach nie zatrzymują „Urząd Miasta ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy budynku przy ul. Fabrycznej 2 w Ciechanowie. Miasto planuje tam utworzenie m.in. baru mlecznego.
Budynek, który przez lata pełnił funkcje handlowo-usługowe, został oddany do użytku w 1907 roku. Obecnie jest wyłączony z użytkowania. Został wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków miasta Ciechanów, wszczęte zostało również postępowanie w sprawie wpisania go do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego.”
A u nas nasz urząd miejski na razie pojawił się na wiocha.pl, bo taką tarcze przygotował. Urzędnicy założą przedsiębiorcom Facebooka. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł, ale litości trochę i powagi. Drugi pomysł czyli zwolnienie z podatków od nieruchomości to kolejny śmiech na sali. 15 lat temu się o to ubiegałem, a oni teraz mówią, że to ich tarcza. Nie panie i panowie, ten przepis działał od zawsze, nic nowego urząd nie wymyślił. Jedyny plus to , że burmistrz przestał się wypowiadać w mediach. No ale następcę z kolei ciężko zrozumieć z tym urzędniczym bełkotem. I też pisze to… Czytaj więcej »
Drodzy ratownicy, napiszcie coście dostali!!?!
Znowu ta zła Unia coś miesza ?? Bo nasz premier to mówił, że Unia nie pomaga nic. Tylko się wtrąca w nieswoje sprawy. A ja co chwilę teraz czytam o jakichś pieniądzach od Unii. Coś mi zatem nie pasuje.
Ale spokojnie. Za chwilę za walenie w kulki z TSUE kurek z kasą będzie zakręcony. Więc cieszmy się tym co jest, bo za chwilę nie będzie nic. No ale zawsze będziemy mogli dołączyć do ZBiR. Kaczorek na pewno będzie się czuł komfortowo między Łukaszenką i Putinem.
Już możesz do nich dołączyć . Nikt za darmo nic nie daje ! Dorośnij !
No jasne, to my dokładamy do dróg niemieckich a nie odwrotnie.
Znowu oglądałeś TVP Info?
To nam wrzucają drugi i trzeci gatunek towarów nie niemcom ! Wyłącz TVN włacz myślenie!