Umowa na remont pierwszego odcinka ścieżki rowerowej przy trasie „różowych słupów” podpisana

Na początku wyremontowany zostanie 3 – kilometrowy fragment od ul. Królewieckiej w Przasnyszu w stronę Osówca. Najkorzystniejszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, które zadeklarowało wykonanie przedmiotu zamówienia za ok. 790 tys. zł.

 

Umowę z Wykonawcą 27 października 2023 roku zawarli przedstawiciele władz Powiatu Przasnyskiego: starosta przasnyski Paweł Mostowy, wicestarosta Renata Kosman przy kontrasygnacie skarbnika Beaty Czaplickiej.

– Dzięki blisko 600 tys. zł  pozyskanym przez Powiat Przasnyski ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostanie wyremontowany pierwszy, ok. 3-kilometrowy fragment ścieżki rowerowej biegnącej z Przasnysza do Chorzel. Niedługo później mieszkańcy mogą oczekiwać modernizacji dalszego odcinka tej trasy, o długości ponad 11 km. Za sprawą ponad 1,8 mln zł przyznanych Powiatowi Przasnyskiemu w ramach najnowszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024, możliwe będzie wyremontowanie przedwcześnie zniszczonej nawierzchni ścieżki aż do mostu na rzece Ulatówka w miejscowości Ulatowo-Adamy – przekazuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie drogi powiatowej nr 3213 W Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki w km od 2+655 do km 5+730 w zakresie ścieżki rowerowej oraz opaski do niej przylegającej po stronie lewej i prawej. Planowany do przebudowy odcinek drogi posiada trzy skrzyżowania, oznakowanie pionowe oraz poziome.  Remontowi podlegać będzie nawierzchnia jezdni ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej o szerokości 2,00 mb oraz remont/uzupełnienie opaski po stronie prawej i lewej ścieżki rowerowej, wykonanej z kruszywa łamanego o szerokości 2×1,00 mb.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego, które zadeklarowało wykonanie przedmiotu zamówienia za 789 905,67 zł. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować inwestycję w terminie 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy, nie dłużej niż do dnia 20 sierpnia 2024 roku.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Ta ścieżka to świetny obraz tego, jak się w Polsce traktuje publiczne pieniądze.

Dlaczego nikt nie zapyta głośno, kto tę partaninę odebrał? Bo nie chce mi się wierzyć, że w projekcie był asfalt grubości naleśnika. A podbudowy pewnie żadnej też tam nie ma.

Teraz remont 3 km ścieżki rowerowej będzie trwał 10 miesięcy. Pewnie jeszcze okres zimowy się do tego nie wlicza. Kolejny żart.

Ekonomiczny
Ekonomiczny
1 miesiąc temu

Popieram. Ktoś to spierdzielił, ktoś to odebrał. To ta sama instytucja, którą do dziś kieruje ten sam człowiek. Dziś znajomy opowiadał mi, że ta sama instytucja co zarządza powiatowymi drogami w ubiegłym tygodniu w jego wiosce odsłaniała krawężniki po to, żeby dziś je zasypywać i przywracać do stanu pierwotnego. Podwójna robota i pewnie podwójna kasa, kasa publiczna, więc co się ograniczać. Może redakcja zechciałaby poruszyc ten temat i wyjaśnić sens takich zabiegów.

Zaniedbanie
Zaniedbanie
1 miesiąc temu

Uuuuuuu, ale starostwo zaniedbało😡Fuj😡

Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu

Po co to komu? Wtedy zmarnowali pieniądze podatników, kto zagwarantuje, że teraz tego nie zrobią? Najlepiej jakby urzędnicy mieli jak najmniej naszych pieniędzy.

Marianek
Marianek
1 miesiąc temu

Pamiętam jak budowali ta ścieżkę to podłoże pod ścieżkę nadawało się aby tylko pod piaskownicę do przedszkola a nie pod asfalt. Więc czekałem kiedy znaczenie się remont tej ścieżki. I tak się zastanawiam że gdyby zrobili pożądanie ta ścieżkę to ile milionów by poszło na inne bardziej pożyteczne inwestycje.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Marianek

Ale zapłacone zapewne było za porządną robotę…