Umowa na realizację projektu ,,Jak zostać odpowiedzialnym eko-obywatelem” podpisana.

W piątek, 17 stycznia 2020 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, podpisano umowę partnerską na realizację projektu edukacyjnego ,,Jak zostać odpowiedzialnym eko – obywatelem”. Umowę zawarto pomiędzy Powiatem Przasnyskim, Miastem Przasnysz i Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu.

Umowę partnerską podpisali: Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Wicestarosta Przasnyski Waldemar Trochimiuk, Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski oraz Dyrektor LO KEN w Przasnyszu Radosław Waleszczak. W podpisaniu umowy uczestniczył także Przewodniczący Rady Powiatu Przasnyskiego Paweł Szczepkowski.

Sygnatariusze zawarli umowę trójstronną w trosce o zwiększenie świadomości ekologicznej młodzieży powiatu poprzez edukację w tym zakresie. Celem programu jest zainteresowanie młodzieży problematyką ekologii na rzecz ochrony środowiska naturalnego i rewitalizacji terenów zdegradowanych przez działalność człowieka. Młodzież licealna będzie propagować wśród uczniów, nauczycieli i rodziców efekty działań proekologicznych prowadzonych przez tę grupę.

W ramach współpracy Powiat Przasnyski, zobowiązuje się do tworzenia warunków organizacyjnych i wspierania Liceum im. KEN w Przasnyszu w działaniach zmierzających do realizacji i rozwoju współpracy z Miastem Przasnysz w ramach tego projektu.


 

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
QWERTY
QWERTY
2 lat temu

Wszystko ładnie, ale jak ja mam segregować odpady?? Z osiedla Orlika pozabierali kosze do selektywnej zbiórki odpadów!!!

R. Gorgon
R. Gorgon
2 lat temu

Patrząc na to jak ubrani są włodarze i nie mówiąc już o dyrektorze szkoły, to myślałam, że to goście od zbiórki odpadów. Zaczynając od Waldemara Trochimiuka, który oprócz munduru nie potrafi nic innego z gustem założyć. Następny Krzysztof Bieńkowski, szara kamizelka do granatowej marynarki… super! Burmistrz, którego krawat tak uwiera w szyję, że nigdy go nie ubiera albo po prostu nie umie wiązać. Dyrektor Waleszczak, który wpadł w przerwie przy sprzątaniu garażu, ubrany w bluzę, elegancko. Pana Pawła nie znam, ale też będąc w pracy wypada ubrać się w krawat by licowało to z powagą zajmowanego urzędu. To są może… Czytaj więcej »