Umowa na nową drogę Przasnysz – Warszawa podpisana!!!!

Do Warszawy pojedziemy niebawem nową drogą. 21 czerwca starosta przasnyski Zenon Szczepankowski oraz wicestarosta Jarosław Tybuchowski podpisali umowę  z wykonawcą drogi powiatowej w kierunku Pułtuska i Warszawy relacji Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Karniewo – Przemiarowo – do granic powiatu. 

O modernizację tej trasy obok starosty Zenona Szczepankowskiego i wicestarosty Jarosława Tybuchowskiego, zabiegali również radni powiatowi, min.: Jolanta Kaczorek, Janusz Osiadacz i Piotr Sekuna oraz wójt gminy Krasne Michał Szczepański.

Starostwo pozyskało dodatkowe pieniądze na modernizację tej drogi  – ponad 4 mln zł. od marszałka Adama Struzika. Samorząd wojewódzki dofinansuje budowę odcinka drogi do Warszawy od strony Karniewa. Na ten ciąg drogowy od strony Przasnysza starostwo otrzyma też dotację od wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery  z NPDL w kwocie 3 mln zł. Pozostałą kwotę stanowi wkład własny starostwa, pochodzący ze sprzedaży strefy gospodarczej w Chorzelach.

Dzięki temu powstanie cała poszerzona trasa do Pułtuska, co istotnie skróci i polepszy dojazd z Przasnysza do Warszawy i poprawi komfort życia i funkcjonowania mieszkańców Przasnysza, Gmin Przasnysz i Krasne, jak również całego powiatu i przedsiębiorców.

W drodze przetargu, wykonawcą drogi zostało wyłonione Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments