W piątek, 17 lutego w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie podpisano umowy w ramach programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. Wśród beneficjentów Miasto Przasnysz.
Przypomnijmy, że Miasto Przasnysz na budowę i wyposażenie Centrum opiekuńczo-mieszkalnego otrzymało datację z rządowego Funduszu Solidarnościowego w wysokości ponad 3 mln zł. Centrum powstanie na działce przy ul. Magnolii (tuż obok Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu).
W piątek, 17 lutego w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie podpisano umowy w tej sprawie. Miasto Przasnysz reprezentował burmistrz Łukasz Chrostowski.
– Jest wśród nas grupa osób, która potrzebuje pomocy – to są osoby niepełnosprawne. Dlatego dobrze, że dziś możemy inwestować, budować i utrzymywać miejsca, które pozwolą na dobrą opiekę dla tych osób. Tu warto dodać, że skorzystają nie tylko osoby niepełnosprawne, ale również ich rodziny, rodzice, którzy w czasie pobytu osób niepełnosprawnych w centrach zyskują czas dla siebie, często choćby na zadbanie o własne zdrowie – mówił Sylwester Dąbrowski, wicewojewoda mazowiecki.
Wniosek na Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne w Przasnyszu przygotowany został przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z pracownikami Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miasta.
Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne ma być miejscem, w którym w komfortowych warunkach będą mogły przebywać osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym, bądź znacznym. Wiek nie jest określony. Przasnyskie centrum ma z założenia dysponować 9 miejscami całodobowego pobytu (pokoje jednoosobowe z łazienkami) i 11 miejscami na pobyt dzienny. Co warto zaznaczyć, w Centrum Opiekuńczym nie będzie można przebywać na stałe „dożywotnio”. Inwestycja została pomyślana na zasadach opieki wytchnieniowej.
W Centrum będą obywały się codzienne zajęcia poświęcone rehabilitacji, fizjoterapii, czy terapii zajęciowej i manualnej, rozwijającej i wspierającej umiejętności przebywających w nim osób.
ren
A w sumie to … dam cytat jeszcze taki Infoprzasnysz „Starania starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego, w które jeszcze jakiś czas temu wierzyło jedynie wąskie grono ludzi – okazały się skuteczne. Głównym argumentem były nasze strefy gospodarcze i potrzeby inwestorów. Bocznica już jest. Brakujący odcinek udrożni ruch pasażerki i towarowy na trasie Warszawa – Ostrołęka – Chorzele – Wielbark – Szczytno – Gdańsk – Gdynia. Od strony Wielbarka połączenie ze strefą gospodarczą w Chorzelach wykonano już w 2015 roku przez PKP Siedlce za środki UE i powiatu. Powstała również bocznica kolejowa. To był dobry początek, który dał staroście przasnyskiemu argumenty do… Czytaj więcej »
A swoją drogą kolejny sukces, wygląda tak. Ranking powiatów miast do 60 tyś. Rok 2013 – miejsce 4 rok 2014 – miejsce 2 rok 2015 – miejsce 1 rok 2016 – miejsce 3 rok 2017 – miejsce 7 rok 2018 – miejsce 4 Potem było nawet lepiej, ale tutaj trzeba brać poprawkę, jakie inwestycje były budowane, te kilkuletnie i jak wyglądało ich dofinansowanie, cofając się jednak troszkę wstecz. Podium było. I była obwodnica Chorzel, i lodowisko i linia kolejowa nr 35. Tak to widzę. A jak wy, to widzicie to już wasza sprawa. To tylko mój subiektywny punkt widzenia, z… Czytaj więcej »
Pamiętajcie także to, że już w 2017 roku, przy okazji remontu lini nr 35 Ostrołęka – Chorzele, PKP PLK, miało w planach remont trasy do Wielbarka i dalej. A teraz artykuł z portalu Rynek Kolejowy z datą 26.01.2017 Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP PLK. Jedna z inwestycji, która ma zostać zrealizowana w najbliższych latach to modernizacja linii kolejowej nr 35 Ostrołęka – Chorzele. Umożliwi ona wznowienie przewozów pasażerskich i towarowych między Ostrołęką a Wielbarkiem. Modernizacja trasy umożliwi uruchomienie przewozów między Ostrołęką a Wielbarkiem. – Przebudowa odcinka umożliwi dobre połączenia w regionie zarówno w ruchu pasażerskim, jak i towarowym oraz zwiększy poziom… Czytaj więcej »
Kebab, na zrozumienie przez ciebie czegokolwiek bym nie liczyła, ale czy ty choć czytasz co podpisujesz?