Umowa na budowę ścieżki rowerowej do Leszna podpisana

Przedstawiciele samorządu powiatowego podpisali umowę na przebudowę odcinka drogi Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Karniewo – Przemiarowo.

 

Ta wiadomość niewątpliwie ucieszy nie tylko mieszkańców Leszna, ale też wszystkich miłośników turystyki rowerowej z okolic Przasnysza. W Starostwie Powiatowym w Przasnyszu została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Przasnyskim a firmą GUTBRUK na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3238W Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Karniewo – Przemiarowo w km od 1+708,00 do km 5+650,00. Chodzi o odcinek od ul. Targowej w Przasnyszu do przejazdu torów kolejowych w Lesznie  (w kierunku Gostkowa). Wartość zadania inwestycyjnego opiewa na kwotę nieco ponad 3 mln 436 tys. zł.

 

– W ramach inwestycji zostanie wykonane m.in. ścinanie pni drzew, karczowanie pni drzew, wykonanie ciągu pieszo – rowerowego o nawierzchni  kostki brukowej betonowej oraz mas bitumicznych, chodnika o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, wykonanie zjazdów indywidualnych, rowu krytego, wymiana i uzupełnienie oznakowania pionowego i poziomego. – informuje starosta Krzysztof Bieńkowski.

Ścieżka rowerowa na tym odcinku jest szczególnie wyczekiwana przez mieszkańców Leszna, Gostkowa czy Annopola. Drogą porusza się wielu rowerzystów, zaś remont, przeprowadzony w 2018 r. sprawił, że wzrósł na niej ruch samochodowy. Trasa stała się atrakcyjna dla kierowców podróżujących z i do Warszawy.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
1 rok temu

Mam nadzieję, że kostka brukowa będzie w części chodnika, a ścieżka rowerowa będzie bitumiczna. Oby projektant był osobą, która choć raz jechała na rowerze. Maniakalne budowanie ścieżek rowerowych z kostki brukowej w tym kraju sprawiło, że wielu rowerzystów nie ryzykuje utraty zębów i wybiera szosę.