Umowa na budowę ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 614 w Chorzelach podpisana

W poniedziałek, 2 października przedstawiciele Powiatu Przasnyskiego zawarli umowę z wykonawcą na budowę ronda w Chorzelach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 614. Ma ono przyłączyć „obwodnicę Chorzel” z siecią drogową województwa mazowieckiego.

 

– Na budowę ronda z chodnikami, ścieżkami rowerowymi i oświetleniem Powiat Przasnyski Pozyskał 5,2 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego, co pozwoli na całkowite sfinansowanie budowy ze środków zewnętrznych. W wyniku postępowania przetargowego wyłoniono wykonawcę inwestycji. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe Spółka Akcyjna z Suwałk – wyjaśnia starostwo.

Zadeklarowało one, że wykona zadanie za kwotę 4 722 430,94 zł brutto na podstawie dokumentacji projektowej, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

– Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, sprawowanie nadzoru przyrodniczego w toku wykonywanych robót budowlanych w celu budowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 614 Chorzele – Krukowo – Myszyniec z drogą powiatową nr 3249 W – ul. Rataja, w miejscowości Chorzele, co w konsekwencji przyczyni się do poprawy warunków bezpieczeństwa oraz płynności ruchu – dodaje urząd.

Inwestycja zostanie zrealizowana w terminie 5 miesięcy od daty zawarcia umowy. Będzie ona polegać na:

 • budowie skrzyżowania typu rondo o średnicy 38 mb;
 • budowie i przebudowie jezdni o nawierzchni bitumicznej szer. 7 mb, drogi wojewódzkiej na powierzchni około 3.170,00 m2;
 • budowie i przebudowie poboczy z kruszywa o szerokości 1,5 m;
 • budowie i przebudowie zjazdów o nawierzchni bitumicznej;
 • budowie drogi powiatowej o nawierzchni bitumicznej;
 • budowie i przebudowie chodników z kostki betonowej;
 • budowie i przebudowie ścieżki rowerowej na powierzchni około 1.270 m2;
 • rozbiórce, budowie i przebudowie rowów przydrożnych;
 • budowie sieci kanalizacyjnej na odc. około 300 mb;
 • rozbiórce i budowie sieci elektroenergetycznej tj. oświetlenia drogowego montowanego na 10-metrowych słupach, z oprawami wyposażonymi w źródła światła typu LED;
 • przebudowie kanalizacji kablowej i kablowej linii telekomunikacyjnej;
 • budowie kanału technologicznego.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 miesięcy temu

Bardzo mądrzy rządzący z najwiwkszym szacunkiem do władz zwracam się z prośbą o zabronienie w bliskich odległościach wieszania tych samych banerów przedwyborczych Przecież to wszystko będzie trzeba zdjąć i powstanie wielka sterta trudnych do utylizacji śmieci Nie musimy pokazywać że mamy dużo kasy która niebawem będzie wyrzucona w błoto

Adam
Adam
2 miesięcy temu

Szanowna władzo bardzo proszę o zakazanie wieszania tak dużej ilości folderów przedwyborczych powtarzających się osób Musimy zdawać sobie sprawę że niebawem powstanie z tego sterta śmieci w których i tak toniemy Czy jest sens wydawać tyle kasy na utylizacje ?

Erka
Erka
2 miesięcy temu

Brawo! Teraz kolej na budowę ronda w ciągu drogi wojewódzkiej 544, skrzyżowanie Zawadki-Sierakowo!