Uliczny Kiermasz Kultury – zapowiedź sierpniowego wydarzenia.

Kulturalnie, ale z fantazją. Z tradycją, ale i nowocześnie. Z mądrą rozrywką i przyjemną zabawą dla całych rodzin – taki właśnie ma być Uliczny Kiermasz Kultury, przygotowywany w mazowieckiej gminie Krzynowłoga Mała. W niedzielę, 21 sierpnia, na wszystkich uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji. Od wczesnego popołudnia do późnej nocy; na ludowo i na sportowo; kulturalnie i rekreacyjnie; a także motoryzacyjnie.

Część pierwszą Kiermaszu zdominuje zabawa dla dzieci organizowana wespół z Mazowieckim Instytutem Kultury. Będzie to festiwal uliczny „Karawana Europa” – czas zabaw, występów teatralnych pod chmurką i mądrej edukacji najmłodszych. Część druga, wieczorna, upływać ma pod znakiem dobrej muzyki, którą zapewni m.in. legendarny zespół SKALDOWIE.

W trakcie całego dnia imprez będzie jednak znacznie więcej. Już wczesnym rankiem w szranki staną wędkarze z całego regionu, którzy zmierzą się w zawodach wędkarskich na zalewie Łoje. Od godziny 14.00 uruchomimy samochodowe miasteczko, w którym obejrzeć będzie można zabytkowe pojazdy z Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz Olsztyńskiego Klubu Motorowego. Organizatorzy zapowiadają wiele niespodzianek – jak choćby prezentacja najstarszego samochodu w Polsce (z XIX wieku) napędzanego naftą apteczną, pokaz samochodu premiera Józefa Cyrankiewicza czy replikę rajdowego poloneza Mariana Bublewicza.

Oprócz tego będą symulatory bezpiecznej jazdy, prezentacje motoryzacyjne i wiele innych ciekawostek dla miłośników czterech kółek. Przez cały czas otwarte będą czynne również stoiska artystów ludowych i lokalnych stowarzyszeń. Nie zabraknie stoisk kulinarnych, a także imprez dla najmłodszych. Słowem – kiermasz na całego, na który zapraszamy już dziś.

Uliczny Kiermasz Kultury w Krzynowłodze Małej został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, a także Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery.

Publikacja kiermasz 06-06-16 duzy


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments