Ulica Szpitalna w Przasnyszu oficjalnie nazwana… ulicą Szpitalną

W czasie ostatniej sesji miejskiej radni przyjęli uchwałę, na mocy której nadano nazwę ulicy położonej w Przasnyszu, oznaczonej jako działki ewidencyjne nr 706/1 i 706/2. Ulica otrzymała nazwę „Szpitalna”, czyli taką pod jaką znają ją doskonale mieszkańcy Przasnysza.

 

Ulica znana mieszkańcom jako „Szpitalna” została właśnie oficjalnie zatwierdzona przez radę miejską jako faktycznie „Szpitalna”. To efekt „porządkowania nazewnictwa ulic w mieście Przasnysz”, do którego przystąpił samorząd.

„Na terenie miasta występują nazwy ulic, które istnieją od lat, ich nazwy są zwyczajowo używane, lecz nie mają potwierdzenia w uchwałach Rady Miejskiej. Nadawane w niniejszej uchwale nazwy są tylko formalnym potwierdzeniem nazw ulic już istniejących. Podjęcie niniejszej uchwały nie będzie skutkowało dokonywaniem jakichkolwiek zmian przez mieszkańców miasta związanych z numeracją porządkową” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

Istniejąca droga zwyczajowo nazywana  „Szpitalną” stanowi działki ewidencyjne nr 706/1 i 706/2, położone w zachodniej części miasta Przasnysz, obręb 0001, osiedle nr 4.

„Zgodnie z art.18 ust. 2, pkt 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U z 2022 r., poz. 559, 583 i 1005) podejmowanie  uchwał w sprawach nazw ulic i placów będących drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych, należy do wyłącznej właściwości rady gminy”.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kolo
Kolo
26 dni temu

Czy ktoś jest w stanie podać mi numer uchwały rady miejskiej na mocy której Przasnysz został nazwany Przasnysem?

Edek
Edek
25 dni temu
Reply to  Kolo

niedoszla Bahnhofsstraße aus Praschnitz z ostatniej wojny swiatowejprzerobiona na powojenna Szpitalna

wieSiek
wieSiek
26 dni temu

Przasnysz, to jedno z takich miejsc w naszym kraju, gdzie na środku jest rynek, a na środku rynku stoi beczka do której wszyscy srają. Jak beczka pełna – to koniec roku.
I tak tu mija czas, tak tu mija życie.
Nagle się okazało, że ulica ma jakąś nazwę…
Jakby, że to super.
Fajerwerki, kurtyna.
I dalej sramy do beczki, żeby mógł być znowu koniec roku.