Ulica Bukowa zostanie przebudowana. Radny Włodarczyk: w mieście mamy dużo ulic w znacznie gorszym stanie

W ostatnim czasie informowaliśmy, że samorząd Przasnysza pozyskał 390 tys. zł na modernizację oświetlenia na osiedlu Orlika, polegającą m.in. na wymianie słupów latarni oraz na przebudowę ulicy Bukowej, która zyska nową nawierzchnię.

 

W poniedziałek, 25.07.2022 roku na sesji rady miasta, radni wprowadzili kwotę 650 tys. zł do budżetu na wspomniane wyżej zadanie. 390 tys. zł to dofinansowanie z Samorządu Województwa mazowieckiego, zaś 260 tys. zł to wkład własny miasta.

 

Opinie radnych podzielone

Z zaplanowanej inwestycji radości nie krył radny Sławomir Czaplicki.

– Umieściliśmy właśnie w budżecie miasta zadanie polegające na przebudowie i modernizacji oświetlenia ulicznego przez wymianę słupów i latarni zlokalizowanych w Przasnyszu w pasie ulic: Świerkowa, Sosnowa, Bukowa, Marii Skłodowskiej-Curie oraz na remoncie nawierzchni ulicy Bukowej, która zyska zupełnie nowe oblicze – napisał tuż po sesji na swoim profilu w mediach społecznościowych.

 

– Wcześniej, skutecznie zabiegałem wraz z burmistrzem Łukaszem Chrostowskim  o środki zewnętrzne i udało nam się pozyskać od marszałka Adama Struzika, zarządu i sejmiku województwa 390 tys. zł na tę inwestycję. Dziś zabezpieczyliśmy wkład własny 260 tys. zł. Inwestycja wartości 650 tys. zł zaplanowana jest do realizacji już w tym roku.

Entuzjazmu nie podzielał z kolei radny Jarosław Włodarczyk, który zwrócił uwagę na fakt, że w Przasnyszu jest wiele dróg, które są w stanie o wiele gorszym niż Bukowa. Zdaniem radnego, to na nie, miasto powinno szukać dofinansowania.

– Kiedy uchwalaliśmy zeszłoroczny budżet, rozmawialiśmy o tym, że w fatalnym stanie są słupy energetyczne na Bukowej, ale podjęliśmy również decyzję, że asfalt choć może nie jest idealny, to wciąż w dobrym stanie i możemy poczekać. Mamy teraz w budżecie dotację na tę ulicę, a inwestycja w drogę taką jak np. Miodowa została z budżetu wyrzucona. Uważam, że ta dotacja powinna być przeznaczona gdzie indziej – skomentował.

Radnemu odpowiedział burmistrz Łukasz Chrostowski, który stwierdził, że dotacja została pozyskana na konkretną inwestycję i nie może być przerzucona na inną.

– Oczywiście wiele ulic wymaga remontu. My będziemy składać kolejne wnioski i szukać środków. Zobowiązałem się, że ulica o której pan mówi, powinna zostać zrealizowana w najbliższym możliwym terminie – stwierdził.

 

Radni niepotrzebni?

–  Ja tak się zastanawiam czy rada miejska to jest jakiś zbędny organ. Wiem oczywiście, że nie da się przesunąć tych środków. Ale miasto ubiegło się o subwencję właśnie na tę drogę a nie na inną i to pomimo, naszej decyzji. Czy mam rozumieć, że te subwencje są pozyskiwane tylko dla swoich, a nie ubiegamy się na te dużo potrzebniejsze inwestycje? – pytał.

– Radnemu Jarosławowi Włodarczykowi, który po raz kolejny był przeciwny remontowi nawierzchni ulicy Bukowej w moim okręgu wyborczym, po ludzku współczuję i zachęcam do działania, a nie kontestowania skutecznych działań innych – skomentował wypowiedź radnego Włodarczyka, Sławomir Czaplicki.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pan Stanisław
Pan Stanisław
24 dni temu

A który z radnych mieszka na Bukowej?

Michał
Michał
24 dni temu
Reply to  Pan Stanisław

Chyba żaden

Miecio
Miecio
24 dni temu
Reply to  Pan Stanisław

Niewiele brakowało i by zamieszkał na ulicy, ale wszywkę sobie zafundował

Ela
Ela
23 dni temu
Reply to  Miecio

Tu to prawda,nawet święta prawda

jana
jana
24 dni temu
Reply to  Pan Stanisław

Okręg wyborczy Pana Czaplickiego.

Małgosia.
Małgosia.
24 dni temu
Reply to  jana

I pana chmielika

Hanna
Hanna
24 dni temu
Reply to  Małgosia.

To okręg wyborczy radnego Czaplickiego nie pana Chmielika, pan Chmielik był przeciwny tej inwestycji 2 lata temu, ale jak widać nasz radny pan Czaplicki jest skuteczny i za to dziękujemy.

Erodisco
Erodisco
24 dni temu
Reply to  Pan Stanisław

Naplet naczelny mieszka

Mieszkaniec
Mieszkaniec
24 dni temu

A może w końcu rada miejska zainteresuje się tematem, żeby wszystkie ulicę w mieście były oświetlone???? Bo na niektórych panują egipskie ciemności… Na ważne sprawy funduszu brak, ale na głupoty się znajduje

Jamal
Jamal
24 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

popieram, po wymianie oświetlenia jest tragicznie, szczególnie źle jest na makowskiej, piłsudskiego, żwirki i wigury – na wylocie z tej ostatniej bardzo ładnie oświetlają pastwisko koni ale na chodnikach ciemność.

Paweł
Paweł
24 dni temu

Ulica Bukowa to okręg wyborczy Sławomira z PSL, kasa od marszałka z PSL. Czego nie rozumiecie? Sławomir w następnych wyborach musi się czymś pochwalić. Tu nie liczy się obywatel tylko zwykła polityka i własna promocja.

Małgo
Małgo
24 dni temu
Reply to  Paweł

A to źle jak radni ściągają pieniądze na inwestycje? Normalne, że będą dbać o swoje okręgi bo tam zostali wybrani

Jamal
Jamal
24 dni temu
Reply to  Małgo

bardzo dobrze że ściągają, tylko chyba nie taka rola radnych. W tym przypadku niestety ale trzeba przyznać rację radnemu Włodarczykowi, bo rzeczywiście bukowa idealna nie jest, ale są ulice w dużo gorszym stanie.

Anna
Anna
24 dni temu
Reply to  Jamal

To niech radny Włodarczyk kiwnie palcem i coś robi. Że radny Czaplicki potrafi i ma kontakty u marszałka to załatwił pieniądze i bardzo dobrze to o nim świadczy.

Pasjonat
Pasjonat
24 dni temu
Reply to  Anna

Kontakty to on ma w pokoju

Paweł
Paweł
24 dni temu
Reply to  Małgo

Dziwnym trafem inwestycja która finansuje PSL na terenie radnego z PSL. Naprawdę uważa Pan, że to zbieg okoliczności? Ogólnie cieszą każde pieniądze dla Przasnysza, Ale jest wiele bardziej potrzebnych inwestycji w mieście. Przykre, że politykierstwo jest na pierwszym miejscu.

Jan
Jan
24 dni temu
Reply to  Paweł

A MDK jest dla wszystkich i ten sam radny Czaplicki wystarał się o 4 miliony od marszałka i na wiele innych rzeczy. Radny Włodarczyk na co się wystarał?

Anna
Anna
24 dni temu
Reply to  Małgo

Popieram.

Pasjonat
Pasjonat
24 dni temu
Reply to  Małgo

Radni reprezentują dobro miasta, a nie okręgu … Ludzie, bo powtórka z przyszłości.

Hanna
Hanna
24 dni temu
Reply to  Paweł

Nie liczy się obywatel? A to tam nie mieszkają ludzie? Radny Czaplicki potrafi zadbać o swój okręg wyborczy i swoich wyborców, a taki pan Włodarczyk jaj nie potrafi to wiecznie narzeka.

Wpz
Wpz
24 dni temu

A może by tak rada miejska zaangażowała się w rozwój telekomunikacyjnej sieci światłowodowej w Przasnyszu, aby do każdego domy i bloku było doprowadzone takie medium…
Proponuję wejść w dobra współpracę z Orange Polska i zabiegać o to, bo będzie to na duży plus dla włodarzy..

Janina
Janina
24 dni temu

To, że będzie nowa nawierzchnia to tylko się cieszyć. Ale będą też nowe słupy i oświetlenie i to już w ogóle super. Jako jeden z wielu wyborców pana radnego Czaplickiego mogę mu tylko podziękować, bo działa skutecznie, spełnia obietnice i dba o swój teren.

Janina
Janina
24 dni temu

Pan radny Włodarczyk to tak sam z siebie chciał to blokować? Czy jakieś instrukcje były? Bo ta ulica miała być zrobiona jakiś czas temu tylko wyrzucili ją radni z PiS i PPP. Radny Czaplicki jak widać dał radę, a że ma kontaktyu marszałka to widać pp pieniądzachpłynącychdo całegoMiasta. I poparli to nawet ci którzy wcześniej nie chcieli. Tak się buduje przychylność do spraw swoich wyborców.

Arkadiusz
Arkadiusz
23 dni temu

W Zakociu też by poprawili , chodnik by się przydał

Benek
Benek
23 dni temu

Oj kmiotki kmiotki. Uczcie się od radnego Czaplickego. Nie jestem z jego okręgu wyborczego ale zazdroszczę tym którzy są. Chłop działa, zadaje pytania, żąda odpowiedzi. I potrafi załatwić fundusze. A pozostali radni mierni bierni ale …, aby dietka wpłynęła. A jakie cuda obiecywali przed wyborami. Życzę sobie takiego burmistrza jak Sławek SKUTECZNEGO.

JanJakubJankubowicz
JanJakubJankubowicz
23 dni temu

Jak się temat radnego Czaplickiego pojawia to brak komentarza Marka(prawdziwego), przypadek?

Wiesiek
Wiesiek
23 dni temu

Bo to ten san frędzel