Ulica Baranowska w Przasnyszu odzyskała blask po sierpniowym ataku pijanego wandala

Sporo czasu zajęło Powiatowemu Zarządowi Dróg uporanie się ze skutkami działań sprawcy, który w nocy z 18 na 19 sierpnia br. dokonał obrzydliwych aktów wandalizmu w sąsiedztwie ul. Baranowskiej w Przasnyszu. Zniszczeniu uległy wówczas młode drzewka oraz szkielety ochronne drzew w parku im. Orlika.

 

O ile błyskawicznie ustalono sprawcę i bardzo szybko zlikwidowano straty poczynione w mieniu należącym do urzędu miasta o szacunkowej wartości 2,5 tys. zł, o tyle połamane drzewka i róże przy ul. Baranowskiej, wycenione przez starostwo na 3 tys. zł, musiały czekać o wiele dłużej.

21 września 2023 r. przekazaliśmy do starostwa wiadomość przekazaną do naszej redakcji przez czytelniczkę – Panią Ewę:

„Chcę dowiedzieć się o przyszłość niskopiennych drzewek połamanych przez wandala kilka tygodni temu. Część z nich zaczęła odpuszczać listki od korzenia, ale złamane części nadal tkwią na swoim miejscu. Ten smutny widok nie nastraja optymizmem” – napisała kobieta, dopytując kiedy doczekamy się likwidacji szpecących tę okolicę zniszczeń.

Referat Promocji Starostwa Powiatowego w Przasnyszu stanął na wysokości zadania, podejmując interwencję w Powiatowym Zarządzie Dróg, odpowiedzialnym za utrzymanie dobrego stanu m.in. deptaku przy ul. Baranowskiej i przesyłając nam zdjęcia ukończonego dzieła, wykonane 4 października br.

– Informujemy, że Powiatowy Zarząd Dróg w Przasnyszu w dniu 29.09.2023 roku dokonał nasadzeń nowych krzewów tego samego gatunku w miejsce uszkodzonych uprzednio krzewów – napisano w odpowiedzi.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 miesiąc temu

PiS chce powstrzymać betonowanie miast. Szkoda, że Bieńkowski z PiS zamiast chodnika, zieleni i drzew zrobił ludziom taki beton, że trudno przejść wobec tego obojętnie.

Zainteresowana
Zainteresowana
1 miesiąc temu
Reply to  Przasnyszanka

Ten Twój wywód jest skrótem myślowym Twojej niedokończonej szkoły. A szkoda.

Korsarz
Korsarz
1 miesiąc temu
Reply to  Zainteresowana

W sedno. Samozaoranie level.hard

Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 miesiąc temu
Reply to  Korsarz

Może nie mam szkoły tak jak Ty, ale widzę, że zamiast pięknych drzew i trawy ludzie dostali kamienie i patyki, no i ławkę, żeby wdychać spaliny. Widocznie niektórzy zapomnieli te piękne drzewa, które najpierw okaleczono, a potem wycięto w pień. To dopiero było samozaoranie. Kocham Przasnysz, jak chcesz to bij brawo swoim poplecznikom za ten beton.

Kazio
Kazio
1 miesiąc temu
Reply to  Przasnyszanka

Lepiej zwalić na Kaczyńskiego, bo bardziej nie lubiany przez niektórych.

Klik
Klik
1 miesiąc temu

Szczególny blask bije od tych niefortunnych świateł, które są nikomu niepotrzebne. Bez sensu wyrzucone pieniądze. Światła są potrzebne na skrzyżowaniu Baranowskiej, i Wigry i Ostrołęckiej a nie na prostym odcinku drogi. Tam służą tylko poprawie samopoczucia Jedynego i okazji do fotki

rob
rob
1 miesiąc temu
Reply to  Klik

No może po wyborach coś się zmieni i zaczną rozliczać, osoba która podjeła decyzję o umiejscowieniu tych świateł powinna odpowiedzieć za niegospodarność

kuzyn szefa
kuzyn szefa
1 miesiąc temu

Czy to prawda, że wandalem był jakiś dyrektor podległy staroscie? Tak na mieście mówią.

xyz
xyz
1 miesiąc temu
Reply to  kuzyn szefa

nie dyrektor a brat

kuzyn szefa
kuzyn szefa
1 miesiąc temu
Reply to  xyz

Nie wiedziałem, że starosta ma brata

Ania
Ania
1 miesiąc temu

Zastanawiałam się nad tym, skąd na ul. Baranowskiej, która notabene należy do powiatu wzięła się ta betonoza. 1. Samorządowców drzewa nie obchodzą w miastach. Jak chcesz drzewa to idź do parku. 2. Ten beton jak zauważyła Przasnyszanka ma oddawać wielkość władzy i jej ego. 3. Samorządowcy żyją w innym świecie. Nie mają kontaktu z miastem. Często nie rozumieją czym jest zielona tkanka miasta. 4. Samorządowcy nie pytają mieszkańców o ich zdanie. 5. Mieszkańcy pozwalają władzom na takie nieudane inwestycje, a zwolennikom tych władz na obrażanie ludzi myślących, bo to nie skupia się na istocie problemu. Na koniec władze powiatu z… Czytaj więcej »

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Jak może odyskać blask coś, co nigdy blasku nie miało?