Ukradli torebkę niepełnosprawnej kobiecie. Podczas zatrzymania byli kompletnie pijani. Jeden miał prawie 4 promile, drugi 2

Dwóch mieszkańców Makowa Mazowieckiego odpowie za kradzież torebki, która należała do niepełnosprawnej kobiety. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

– Zdarzenie miało miejsce 6 kwietnia około godz. 9.30. Niepełnosprawna kobieta schodząc po schodach klatką schodową poprosiła znajomą, by ta pomogła jej i zniosła torbę, a później zawiesiła ją na poręczy przed blokiem. Kiedy po kilku minutach kobieta zeszła torebki już nie było. Kradzież zgłosiła na policję – informuje Monika Winnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

W torebce kobiety znajdowały się jej leki warte kilkaset złotych, okulary oraz 240 zł w gotówce.

 

– Policjanci w ciągu dwóch godzin od kradzieży ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież torebki. W chwili zatrzymania obydwaj byli nietrzeźwi. 38 – latek miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie, a jego 42 – letni kolega 2 promile. Obydwaj to mieszkańcy Makowa Mazowieckiego. Kiedy wytrzeźwieli usłyszeli zarzut kradzieży, za który grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – dodaje.

Torebka z lekami i okularami wróciła do właścicielki, odzyskano również część gotówki.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 miesiąc temu

Dobrze że zostali złapani

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Haha kozaki