Ukradli elementy kolei wąskotorowej. Przy sobie mieli też narkotyki

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców, podejrzanych o kradzież elementów torowiska zabytkowej kolei wąskotorowej w Nosarzewie Borowym. Ponadto jeden z zatrzymanych posiadał narkotyki. Skradzione elementy kolei wąskotorowej miały trafić na skup złomu. Obaj usłyszeli już zarzuty, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze ustalenia.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem.

– Sprawcy zdemontowali elementy torowiska zabytkowej kolei wąskotorowej. O podejrzanej sytuacji powiadomił policję przypadkowy świadek. Interweniujący patrol, natychmiast po zgłoszeniu zatrzymał jednego z podejrzanych, zajętego pakowaniem metalowych podkładek i śrub. Jego wspólnik uciekł, jednak nie na długo. Został zatrzymany przez inny patrol – informuje asp. szt. Anna Pawłowska, rzeczniczka mławskiej komendy.

– Obaj mężczyźni to mieszkańcy pow. mławskiego w wieku 23 i 29 lat. W samochodzie, którym przyjechali na miejsce kradzieży, policjanci odnaleźli metalowe elementy torowiska, klucze i łomy oraz należące do 23-latka cztery porcje handlowe mefedronu. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami jeden z zatrzymanych, zdemontowane fragmenty kolei wąskotorowej planowali sprzedać na skupie złomu – dodaje.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Za przestępstwo to grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

– Ponadto zatrzymany 23-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze ustalenia, dotyczące wartości zabytkowej zdemontowanych elementów. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji – wyjaśnia rzeczniczka.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments