Ukradł torebkę, w trakcie ucieczki złamał kobiecie nogę. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że została ona odepchnięta przez mężczyznę, kiedy ten próbował wybiec z kradzioną torebką ze sklepu. Za to przestępstwo 31-letniemu mieszkańcowi Makowa Mazowieckiego grozi do 10 lat więzienia.

 

Do zdarzenia doszło na początku lutego w jednym ze sklepów na terenie Makowa Mazowieckiego. Wszedł do niego mężczyzna, który od początku zachowywał się bardzo dziwnie mówiąc do młodej kobiety będącej w sklepie, że „jest złym człowiekiem”. Po czym chwycił za torebkę i wybiegł. W tym momencie do sklepu wchodziła babcia kobiety. Widząc mężczyznę próbowała go zatrzymać, doszło pomiędzy nimi do szarpaniny. Złodziej odepchnął kobietę, która przewróciła się i złamała nogę. Mężczyzna uciekł.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny makowskiej policji skierował tam policjantów. Dzielnicowy oraz policjant zespołu patrolowo-interwencyjnego patrolując ulice Makowa zauważyli podejrzanego mężczyznę, który na widok radiowozu przyspieszył kroku i wszedł do bloku. Dzięki dobremu rozpoznaniu rejonu dzielnicowy szybko ustalił miejsce pobytu poszukiwanego sprawcy.

Policjanci zastali mężczyznę w mieszkaniu. Został zatrzymany. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego. Mężczyzna był pijany. Trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Przasnyszu przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Źródło KPP Maków Maz.
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments