Ukradł telefon. W trakcie ucieczki uszkodził drzwi

Pijany mężczyzna najpierw wszczął awanturę w mieszkaniu swojej matki, a chwilę później zbiegł ze skradzionym łupem. W trakcie ucieczki 23 – latek uszkodził drzwi wejściowe do klatki schodowej budynku wielorodzinnego. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

W minioną sobotę w nocy policjanci zostali wezwani na interwencję domową do jednego z mieszkań w Ciechanowie.

– Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej pijany syn awanturuje się i niszczy meble w mieszkaniu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. Mundurowi ustalili, że syn zgłaszającej, po tym jak wszczął awanturę domową, ukradł telefon jej znajomej, która przebywała w mieszkaniu, a następnie uciekł. Właścicielka oszacowała wartość skradzionego telefonu na 2 000 zł. W trakcie ucieczki 23 – latek kopiąc w drzwi wejściowe do klatki schodowej, uszkodził je – informuje asp. Magda Zarembska, rzeczniczka ciechanowskiej policji.

Już kilka minut po zdarzeniu policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy.

– Kiedy mężczyzna dostrzegł funkcjonariuszy, po raz kolejny próbował uciec. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom mundurowych mężczyzna został zatrzymany. 23 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia – relacjonuje.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali skradziony telefon.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments