Ukradł posąg orła i sprzedał go na złom. Pamiątkową tablicę schował w tapczanie

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł wykonany z brązu posąg orła oraz pamiątkową tablicę o łącznej wartości prawie 100 tys. złotych. Przedmioty udało się odzyskać. 31 – latkowi grozi do 5 lat więzienia.

 

W sobotę, 30 września funkcjonariusze policji zostali poinformowani o kradzieży posągu orła oraz pamiątkowej tablicy o łącznej wartości prawie 100 tys. złotych z posesji w powiecie ciechanowskim. Natychmiast sprawą zajęli się mundurowi.

– Już po dwóch dniach, na podstawie zebranych materiałów, a w szczególności pracy operacyjnej, policjanci dotarli do osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Podejrzanym okazał się 31 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – wyjaśnia asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Posąg został odnaleziony na jednym ze skupów złomu w powiecie płońskim.

– Pamiątkową tablicę 31 – latek ukrył w tapczanie w miejscu zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży dokonanej w recydywie. 31 – latek przyznał się do zarzucanego czynu – dodaje rzeczniczka.

W miniona środę, 4 października sprawca kradzieży decyzją prokuratora, został objęty policyjnym dozorem.

– Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, grozi mu wyższy wymiar kary – dodaje.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments