Ukradł 8 butelek Ballentine’s i chipsy z przasnyskiego Lidl-a.

W czwartek pracownik ochrony w przasnyskim Lidl-u ujął na gorącym uczynku sprawcę kradzieży alkoholu i artykułów spożywczych. Po przekazaniu go Policji, okazał się nim 17-letni mieszkaniec powiatu mławskiego.

2 maja 2019 około godz. 14:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu został poinformowany o kradzieży artykułów spożywczych w sklepie Lidl, a także o ujęciu przez pracownika ochrony sprawcy.

Na miejscu zdarzenia, policjantom przekazano mężczyznę, który ukradł 8 półtoralitrowych butelek alkoholu Ballentine’s, 7 paczek chipsów i koszyk sklepowy, o łącznej wartości 802,25 złotych. Sprawcą kradzieży okazał się 17-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, który w chwili dokonania kradzieży znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego 0,97 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Towar w całości został zwrócony pracownikom sklepu. Podejrzanego zatrzymano natomiast w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło KPP Przasnysz
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
2 lat temu

I to nie są przypadki osamotnione coraz częściej właśnie 17olatkowie dokonują tego typu przestępstw a ich kumple pełnoletni czekają gdzieś z boku