Uderzał psa siekierą. Policję powiadomił przypadkowy świadek, który usłyszał skowyt psa

Do zdarzenia doszło w powiecie mławskim. 35-latek znęcał się nad zamkniętym w kojcu psem. Kilkukrotnie uderzył zwierzę siekierą.

 

– Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano (13.06). Dyżurny mławskiej policji został zaalarmowany przez anonimową osobę, która słysząc skowyt psa, zauważyła mężczyznę uderzającego zwierzę w kojcu nieznanym narzędziem. W trakcie policyjnej interwencji okazało się, że 35-letni mieszkaniec pow. mławskiego kilkukrotnie uderzył swojego psa siekierą – informuje asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

 

Pies przeżył atak, nie reagował jednak na żadne bodźce.

– Wezwany na miejsce lekarz weterynarii określił stan zwierzęcia jako ciężki. W momencie zatrzymania 35-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie – podaje KPP.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. W środę (15.06) na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Mławie został aresztowany na miesiąc. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adaś
Adaś
10 dni temu

I po co to utrzymywać przez kilka lat, nie lepiej oddać mu tą siekierą

Arkadiusz
Arkadiusz
10 dni temu

Dobrze że ktoś zareagował, bezbronne zwierze

Ela
Ela
9 dni temu

„Ósmego dnia bóg stworzył Psa… Pewnego razu Pan Bóg przechadzał się po Rajskim Ogrodzie. Nagle za krzaka wyszedł Diabeł: – Słyszałem, że stworzyłeś człowieka… – zagadnął Szatan. – Tak, już żyje na Ziemi. Może mieć partnera i dzieci, na razie uczy się rozpalać ogień i budować miejsce na nocleg, ale za tysiące lat będzie władcą całego globu. – I co z tego – prychnął Diabeł- nawet za te tysiące lat i tak będzie SAMOTNY. Zasępił się Pan Bóg, podrapał w długą, siwą brodę i powiedział: – Więc stworzę mu przyjaciela! Wybiorę jedno ze zwierząt, które uczyniłem, aby go strzegło i… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa
9 dni temu
Reply to  Ela

Piękna przypowieść…I smutna trochę.

Zenek
Zenek
9 dni temu
Reply to  Ewa

youtube.com/watch?v=XbXvCZfiOVM
For the Beauty of the Earth, arranged by Mack Wilberg | The Tabernacle Choir
Przepiekne slowa o Bozej Dobroci