Udawali policjantów. Zaczepili 33-letniego mężczyznę i wyłudzili od niego kilkaset złotych

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podając się za mundurowych nakłonili do oddania pieniędzy 33 -letniego mężczyznę. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Kilka dni temu do policjantów z ostrołęckiej komendy zgłosił się 33 – latek informując o popełnieniu przestępstwa na jego szkodę.

– Mężczyzna poinformował, że gdy szedł ulicą podjechało do niego dwóch mężczyzn, którzy przedstawili się za policjantów z wydziału kryminalnego. Pod pretekstem wykonywania czynności służbowych, nakłonili go do oddania im pieniędzy – informuje kom. Tomasz Żerański.

33 – latek myślał, że ma do czynienia z prawdziwymi funkcjonariuszami i dobrowolnie oddał kilkaset złotych. Sprawcy odjechali.

– W ich poszukiwania włączyli się prawdziwi kryminalni, którzy już po kilku godzinach ustalili personalia oszustów. Zatrzymanie pierwszego z nich miało miejsce już kilkanaście godzin od zdarzenia, niedługo po tym został zatrzymany też drugi. Obydwaj to mieszkańcy Ostrołęki w wieku 22 i 23 lat – dodaje rzecznik.

Sprawcy odpowiedzą za wprowadzenie pokrzywdzonego w błąd celem uzyskania korzyści majątkowej. Grozi im za to do 8 lat pozbawienia wolności.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments