Udało się! Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu otwiera nowy kierunek.

Już we wrześniu Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu uruchomi nowy, bezpłatny kierunek, umożliwiający zdobycie państwowych uprawnień w zawodzie technika farmaceutycznego. Takiej możliwości nie dają inne szkoły w całym naszym regionie, co oznacza, że dzienną naukę w Przasnyszu rozpocznie młodzież i dorośli z innych części Mazowsza oraz Mazur. To szansa na ciekawą pracę, na którą jest zapotrzebowanie, poszerzenie oferty edukacyjnej na naszym terenie, ale i ogromna nadzieja na rozwój szkoły.

Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu to bezpłatna szkoła publiczna, mogąca  poszczycić się opinią najnowocześniejszej oraz najbardziej komfortowej placówki tego typu w okolicy. Przasnyski „Medyk” cieszy się wysokim poziomem nauczania i doskonałą zdawalnością na egzaminach. Jest bez wątpienia szkołą XXI wieku — z przestronnymi, nowoczesnymi salami wykładowymi, profesjonalnie wyposażonymi pracowniami, pełnowymiarową salą gimnastyczną, siłownią z częścią przeznaczoną na zajęcia fitness, boiskiem ze sztuczną nawierzchnią, internatem oraz ukwieconymi terenami zielonymi, pozwalającymi na oddech w pięknym otoczeniu.

Dla kogo technik farmaceutyczny?

Nauka na nowym kierunku będzie dostępna nie tylko dla młodzieży i dorosłych z Przasnysza, ale także z bardziej odległych części kraju, ponieważ placówka dysponuje internatem. – Zapraszam chętnych z Przasnysza, ale i bardziej odległych części Mazowsza oraz Warmii i Mazur. Jest to oferta skierowana nie tylko do młodzieży, ale i osób w każdym wieku. W Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu istnieje możliwość połączenia pracy i życia rodzinnego z edukacją na wysokim poziomie. Układając plan, będę podchodził do potrzeb uczniów bardzo elastycznie. Nauka u nas to wymarzony sposób na zdobycie przyszłościowego wykształcenia na miejscu, w sposób nieniszczący budżetu, ponieważ zajęcia w naszej szkole są całkowicie bezpłatne – zachęca dyrektor Piotr Kołakowski.

Absolwenci rozchwytywani

Absolwent kierunku technik farmaceutyczny będzie przygotowany do współuczestniczenia w sporządzaniu i wytwarzaniu produktów leczniczych oraz prowadzenia obrotu lekami, wyrobami medycznymi, suplementami diety oraz środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego.

Uczniowie będą odbywać zajęcia w pracowni technologii postaci leków, pracowni analiz leków, farmakognozji i anatomii, a bazę kształcenia praktycznego będą stanowić placówki apteczne. – Gruntownie wykształcony w naszej szkole technik farmaceutyczny będzie bardzo atrakcyjny na rynku pracy. Studia na tym kierunku są wyłącznie jednolite – magisterskie, więc na zdobycie wykształcenia w tej dziedzinie potrzeba wielu lat i nierzadko bardzo zasobnego portfela. W przypadku szkoły policealnej, kształcącej techników farmacji, uzyskujemy coś na kształt licencjatu, ponieważ nauka trwa 2,5 roku w systemie dziennym i pozwala uzyskać potrzebne uprawnienia. To zapewnia wysoką jakość edukacji i możliwość przygotowania specjalistycznej kadry. Absolwenci tego kierunku są rozchwytywani — mogą podjąć pracę w aptekach, punktach aptecznych, szpitalach, zakładach farmaceutycznych i chemicznych oraz hurtowniach i przedsiębiorstwach przemysłu farmakologicznego – zachwala Piotr Kołakowski.

Jakie zarobki?

Jak wynika z danych zgromadzonych przez serwis zarobki.pracuj.pl., przeciętne wynagrodzenie polskiego technika farmaceutycznego w 2017 r. wynosiło 3700 zł brutto. Co czwarty technik zarabiał ponad 4200 zł brutto. 99% osób wykonujących ten zawód pracowało na postawie umowy o pracę. Technicy otrzymywali także świadczenia pozapłacowe, takie jak dofinansowanie zajęć sportowych, ubezpieczenie na życie oraz dostęp do prywatnej opieki medycznej. 17% spośród nich mogło liczyć również na regularne premie przyznawane co miesiąc.

Nie ulega wątpliwości, że kształcenie na tym kierunku, pozwala na szybkie podjęcie atrakcyjnej i ciekawej pracy, co sprawi, że możliwość zdobycia zawodu technika farmaceutycznego w przasnyskim „Medyku”, będzie się cieszyć dużym powodzeniem. Dodatkowym atutem placówki jest fakt, iż posiada ona uprawnienia do organizacji państwowych egzaminów zawodowych, a absolwenci swoje umiejętności mogą potwierdzić na miejscu, bez niepotrzebnego stresu, w znanym otoczeniu i na sprzęcie, na którym ćwiczyli.

Ogromna szansa na rozwój szkoły

Dopiero w tym roku w szkołach policealnych przywrócono możliwość kształcenia techników farmaceutycznych, co dyrektor  Piotr Kołakowski skwapliwie wykorzystał i podjął intensywne starania w celu pozyskania tego kierunku dla zarządzanej przezeń placówki. Skomplikowaną procedurę udało się przeprowadzić z sukcesem — Nie było prostą sprawą, abym dostał zgodę na prowadzenie tego kierunku. Podziękowania należą się dyrekcji i kierownictwu Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, ale ogromny wkład w  ten sukces miał także marszałek Adam Struzik oraz były starosta Zenon Szczepankowski, którzy zapewnili nam wszechstronną pomoc i wsparcie. Duże zainteresowanie problemem wykazał eurodeputowany Jarosław Kalinowski. — mówi dyrektor ZMSP

Co jeszcze w „Medyku”?

Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu to bezpłatna szkoła publiczna, której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
W jej skład wchodzą: Medyczna Szkoła Policealna i Medyczna Szkoła Policealna dla Dorosłych, które w swojej ofercie edukacyjnej prowadzą rekrutację w zawodach: technik masażysta, terapeuta zajęciowy, opiekunka dziecięca, opiekun medyczny, opiekun w domu pomocy społecznej, opiekunka środowiskowa, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej, technik kosmetyki, higienistka stomatologiczna, technik ochrony fizycznej osób i mienia.

Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu planuje także kształcenie na zawodowych kursach kwalifikacyjnych.

Szkoła posiada nowoczesne zaplecze rekreacyjno-sportowe i dydaktyczne, spełniające wszelkie wymogi w zakresie nauczanych zawodów oraz kryteria funkcjonowania jako ośrodek egzaminacyjny. Placówka cieszy się także wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, a wykładowcą na kierunku technik farmaceutyczny będzie wybitnej klasy specjalista w tej  dziedzinie. Zainteresowani ofertą edukacyjną oraz nowym kierunkiem już teraz mogą się zgłaszać do sekretariatu szkoły mieszczącej się przy ul. Szpitalnej 10 w Przasnyszu.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu  29 756-30-51 oraz adresem e – mail sekretariat@zmsp-przasnysz.pl

M. Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
4 lat temu

Wybitnej sławy specjalista w dziedzinie farmacji, czyli kto? Jakie imię i nazwisko wykładowcy?

Gosia
Gosia
4 lat temu

No cóż, ja poszłam do Studium Pracowników Medycznych i SPołecznych i absolutnie nie zmieniłabym teraz szkoły. Są tam super ludzie, zarówno moje koleżanki jak i wykładowcy. Do tego jest wiele ciekawych zajęć praktycznych no i szkoła oczywiście bezpłatna. Polecam gorąco.

Honorata
Honorata
4 lat temu

Nie dziwi mnie to, chociaż ja sama np. bardzo ciesze się, że wybrałam Studium Pracowników Medycznych i Społecznyhc, a nie studia medyczne na uniwersytecie. Z tego co wiem od kolegów i koleżanek z oddziału to strata czasu – a ja mam spokojną pracę i godziwą płacę.