Uczył pijaną koleżankę jeździć autem. 20-latka „kurs” skończyła w policyjnym areszcie

Zatrzymaniem w policyjnym areszcie, zakończyła się jazda 20-latki, którą uczył jeździć nietrzeźwy pasażer. Młodej kobiecie grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Konsekwencje poniósł także nietrzeźwy instruktor – amator.

 

Jak ustalili interweniujący policjanci, kierująca peugeotem 20-letnia kobieta, zjeżdżając z ronda na Alei Św. Wojciecha w Mławie, w kierunku ul. Płockiej, nie dostosowała prędkości, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w słup oświetleniowy.

– Potem odjechała z miejsca zdarzenia, zatrzymując się na parkingu, za pobliskim blokiem. Została natychmiast zatrzymana przez patrol ruchu drogowego. Na miejscu zdarzenia interweniowała także mławska Straż Miejska – informuje asp. szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.

Jak się okazało, zatrzymana kobieta miała prawie półtora promila alkoholu w organizmie.

– Piła wspólnie z pasażerem, 27-letnim właścicielem samochodu, mieszkańcem pow. mławskiego. Nigdy nie miała uprawnień do kierowania. Nietrzeźwy kolega, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, uczył ją prowadzić auto. Amatorska „nauka jazdy” i to w stanie nietrzeźwości, zakończyła się dla 20-letniej mieszkanki pow. mławskiego osadzeniem w policyjnym areszcie – dodaje rzeczniczka.

Kobiecie grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, została ukarana mandatem w kwocie 3000 zł. Pasażer, za udostępnienie swojego pojazdu osobie nieuprawnionej, również został ukarany mandatem.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtuś
Wojtuś
1 miesiąc temu

Jak to mówi nasz mały koleżka – kobiety dają w szyję 😉

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Wojtuś

Była zapewne szansa na akt prokreacji po skończonej lekcji, no ale panowie policjanci popsuli chłopu plany…