Uczniowie ZSP w Przasnyszu zakończyli staż zawodowy w Grecji. Otrzymali certyfikaty

Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu podsumowali staż zawodowy w Grecji. Otrzymali certyfikaty ukończenia praktyk zawodowych.

 

Zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności, zajęcia praktyczne, ale też zwiedzanie, poznawanie kultury i obyczajów – to wszystko mieli okazję przeżyć uczniowie z klas technikum logistycznego i technikum informatycznego Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego, którzy udali się na staż zawodowy do Grecji.

To już jedenasty wyjazd uczniów z przasnyskiego technikum do krajów Unii Europejskiej. Od 2008 roku udało się odwiedzić Hiszpanię, Włochy, Niemcy oraz Grecję.

Podczas obecnego wyjazdu uczestnicy – uczniowie i uczennice klas trzecich i czwartych technikum logistycznego i technikum informatycznego, spędzali czas w malowniczej miejscowości Leptokaria nad Morzem Egejskim u stóp masywu Olimp (Riviera Olimpijska).

 

Program stażu przewidywał wizyty w  firmach w celu poznania specyfiki ich pracy i organizacji.

Opiekujące się przasnyską młodzieżą greckie centrum staży zawodowych, reprezentowane przez pana Adonisa Karatziosa (Karatzios – Ferfelis Antonios – Karatziou – Ferfeli Kyriki O.E Center for Vocational Training), zadbało także o bogatą ofertę imprez kulturalno – rozrywkowych podczas pobytu m.in. rejs na wyspę Skiathos (znaną z filmu „Mamma Mia”), zwiedzanie masywów górskich Meteory i Olimp, wycieczka do miasta Saloniki, korzystanie z plaży i basenów.

Staż jest realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments