Uczniowie ZSP Przasnysz zagrali dla Gabrysi. Zebrano ponad 7000 złotych

W Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu odbyła się akcja charytatywna na rzecz Gabrysi Kamy, 15 – latki, która zmaga się z rakiem tarczycy. Zebrano ponad 7 tys. zł.

 

– Zjednoczyliśmy się po raz kolejny aby wesprzeć uczennicę naszej szkoły Gabrysię Klamę z klasy 1 LOK. Akcja charytatywna pod hasłem ,,Zagrajmy razem dla Gabrysi’’ spotkała się z dużym odzewem całej społeczności uczniowskiej i nie tylko – informuje Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

I tak w poniedziałek odbył się mecz piłki siatkowej, w którym wzięło udział 6 drużyn. Mecz sędziowali Michał Wyrzykowski i Grzegorz Cołosiński. Opiekę nad młodzieżą objął Jarosław Dawidziuk, a pomoc medyczną zapewnił Jan Dawidziuk. Tego dnia odbył się również kiermasz ciast we wszystkich budynkach szkoły.

– Pyszne wypieki, których mogliśmy skosztować przygotowała klasa I LOK oraz nasi wspaniali sponsorzy: Cukiernia Kaczorek, Cukiernia Klementynka, Piekarnia Dom Chleba Leszno. Bartosz Gnojewski z fundacji Arena Dobra udostępnił maszyny do waty cukrowej i popcornu, hurtownia Jumida dostarczyła naczynia i pojemniki do ciast. Udowodniliśmy, że jesteśmy jedną drużyną, która może wiele – relacjonuje szkoła.

 

Szczególne podziękowania organizatorzy wydarzenia kierują w stronę Zofii Janowskiej, uczniów klas II i III tż, uczniów RSU i maturzystów z klasy IV LOHp: Piotra Jeznacha, Lidii Niestępskiej, Natalii Wójcik i Kingi Różańskiej.

– Dziękujemy Magdalenie Prekiel za opiekę nad klasą I LOK. W pomoc dla Gabrysi zaangażowali się również starosta Powiatu Przasnyskiego, Krzysztof Bieńkowski oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, 2. Przasnyski Ośrodek Radioelektroniczny wraz z dowódcą płk dyp. Bogusławem Postkiem. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ogromne serce a organizatorom i osobom wspierającym za włożony wysiłek i poświęcenie: Agnieszce Dawidziuk, Katarzynie Szmytkowskiej, Annie Walczewskiej, Agnieszce Różańskiej, Annie Bober, Monice Jakóbowskiej. Razem możemy wiele.

Wspólnie całej zaangażowanej społeczności udało się zebrać kwotę 7 193,58 zł która pomoże w leczeniu Gabrysi.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments