Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu wyjechali na Litwę

Od 8 maja trzydziestu uczniów ZSP wraz z opiekunami bierze udział w projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 

W ramach projektu i we współpracy ze szkołą partnerską w Wilnie uczniowie będą zaangażowani w różne aktywności – zajęcia językowe, warsztatowe i plenerowe związane z edukacją geograficzną i ekologiczną. Wezmą również udział w zwiedzaniu Wilna i Troków w ramach wycieczek całodniowych. Udział młodzieży w projekcie potrwa do 17 maja.

– Pierwszy dzień upłynął na zwiedzaniu placówki przyjmującej tj. Vilnius Simonas Daukantas Gymnasium położonej w centrum Wilna. Odbyło się też spotkanie z dyrektorem szkoły panią Jolantą Knyvienė oraz z koordynatorem naszego projektu panią Genovaitė Kynė, podczas którego została przedstawiona tematyka przedsięwzięcia, jego celów, zaplanowanych działań oraz efektów nad którymi uczniowie będą pracować – informuje Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

 

– Uczniowie zostali oprowadzeni po szkole przez litewskich rówieśników. Oglądali wystawki zdjęć przedstawiające ważniejsze wydarzenia z życia szkoły. Podczas zajęć edukacyjno – kulturowych z wykorzystaniem gier i zabaw doskonalili kompetencje w zakresie wielojęzyczności – dodaje.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments