Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu wsparli małego Aleksandra Jabłonowskiego

W czwartek, 21 października 2021 roku w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu odbył się charytatywny kiermasz ciast, z którego dochód został przekazany dla małego Olusia Jabłonowskiego.

 

Celem akcji była zbiórka pieniędzy dla maleńkiego Aleksandra Jabłonowskiemu z Wielbarka, który pilnie potrzebuje leczenia za granicą. Uczniom udało się zebrać ponad 2,2 tys. zł.

– Wypieki przyniesione na kiermasz przygotowali wspólnymi siłami uczniowie z rodzicami oraz nauczycielami. Przez cały dzień członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego sprzedawali ciasta w budynkach szkoły (ul. Mazowiecka, ul. Gdańska oraz ul. Sadowa). Frekwencja dopisała. Słodkości kupowali dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy administracyjni naszej szkoły. Wszystko zostało sprzedane – informuje Michał Mocek z ZSP w Przasnyszu.

 

Zebrana kwota zostanie przekazana na konto fundacji wspierającej Aleksandra Jabłonowskiego.

– Jesteśmy dumni, że udało nam się w ten sposób wesprzeć Olusia. Rada Samorządu Uczniowskiego z całego serca dziękuje uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w prace związane z wypiekami oraz nauczycielom za pomoc  i wsparcie w organizację przedsięwzięcia – informują uczniowie z RSU.

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments