Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu na stażu w Grecji

Zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności, zajęcia praktyczne, ale też zwiedzanie, poznawanie kultury i obyczajów – to wszystko mają okazję przeżyć uczniowie z klas technikum logistycznego i technikum informatycznego Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego, którzy od 17 kwietnia przebywają na stażu zawodowym w Grecji.

 

To już jedenasty wyjazd uczniów z przasnyskiego technikum do krajów Unii Europejskiej. Od 2008 roku udało się odwiedzić Hiszpanię, Włochy, Niemcy oraz Grecję.

– Podczas obecnego wyjazdu, który trwa od 17.04 do 28.04 uczestnicy – uczniowie i uczennice klas trzecich i czwartych technikum logistycznego i technikum informatycznego, spędzają czas w malowniczej miejscowości Leptokaria nad Morzem Egejskim u stóp masywu Olimp (Riviera Olimpijska) – informuje Justyna Jaworska.

 

Program stażu przewiduje wizyty w  firmach w celu poznania specyfiki ich pracy i organizacji.

– Opiekujące się przasnyską młodzieżą greckie centrum staży zawodowych, reprezentowane przez pana Adonisa Karatziosa (Karatzios-Ferfelis Antonios-Karatziou-Ferfeli Kyriki O.E Center for Vocational Training), zadbało także o bogatą ofertę imprez kulturalno – rozrywkowych podczas pobytu m.in. rejs na wyspę Skiathos (znaną z filmu „Mamma Mia”), zwiedzanie masywów górskich Meteory i Olimp, wycieczka do miasta Saloniki, korzystanie z plaży i basenów – dodaje.

Staż jest realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments