Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach wyróżnieni w konkursie „Biedronki”.

Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach zostali wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie plastyczno-czytelniczym zorganizowanym przez jedną ze znanych sieci sklepów spożywczych w Polsce. To powód do prawdziwej dumy dla dzieci, które zostały zauważone na tle ogromnej konkurencji.

Oliwia Czaplicka, Gabriela Smolińska, Wioleta Smolińska i Patryk Zaborowski z klasy II mieli za zadanie stworzyć komiks o przygodach pluszowych Słodziaków – znanych w całym kraju maskotek dla dzieci. Konkurs miał na celu inspirować uczniów do codziennego czytania.

Pierwszy etap konkursu polegał na czytaniu książek dostarczonych przez organizatorów, pozostałych książek z biblioteki szkolnej, czasopism, gazet dziecięcych i każdego rodzaju literatury wspólnie z rodziną. Dzieci mogły czytać rodzicom, dziadkom, rodzeństwu lub słuchać utworów czytanych przez nich. Przez cały listopad uczniowie nagradzani byli za codzienne, wspólne czytanie wesołymi nalepkami z wizerunkami Słodziaków.

Kolejnym etapem było stworzenie pracy plastycznej i podzielenie się własnymi historiami o dalszych przygodach bohaterów. Prace uczniów były tworzone w zależności od poziomu:

• Klasa I rysowała swoje historie
• Klasa II tworzyła komiksy (rysunki z elementami tekstów)
• Klasa III pisała krótkie historie i je ilustrowała.

Zaangażowanie i kreatywność uczniów klasy II zaowocowały wyróżnieniem ich komiksu na tle prawie 5000 prac przyjętych do konkursu. Uczniowie nagrodzeni zostali pluszowymi maskotkami i okazjonalnymi dyplomami.

Opiekunką biblioteki w Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach jest Agnieszka Tańska, a wychowawczynią wyróżnionych uczniów – Jolanta Tyniecka.


 

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments