Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pościeniu Wsi odwiedzili Wioskę Garncarską

30 marca najmłodsze dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pościeniu Wsi pojechały na wycieczkę do Garncarskiej Wioski w Kamionce koło Nidzicy, w której kultywuje się regionalne tradycje rzemiosła. To przyjazne miejsce wypoczynku i edukacji kulturalno – przyrodniczej.

 

– W Garncarskiej Wiosce w Kamionce można się poczuć, jak w prawdziwej mazurskiej wsi. Na uwagę zasługuje tu Rajski Ogród – największy na Mazurach ogród pokazowy, w którym można poznawać ponad 3 tys. różnych gatunków roślin zgromadzonych w 30 zakątkach tematycznych. Zakątek leśny, ogród zapachów, bajkowy, miłości, kamienny, warzywniak, sąd wiśniowy, park poetów, wzgórze wiatru, labirynty – to tylko niektóre z nich, a w każdym czekają niespodzianki i zadania do wykonania. Nasi uczniowie na terenie Rajskiego Ogrodu uczestniczyli w grze terenowej i szukali skarbu króla Maurycego, który szczęśliwie udało się odszukać – informuje Publiczna Szkoła Podstawowa w Pościeniu Wsi.

W Garncarskiej Wiosce w Kamionce, na obszarze 3,5 hektara poza rodzimymi gatunkami drzew, krzewów i bylin, wiele roślin pochodzi z: Chin, Japonii, krajów azjatyckich, Ameryki Północnej oraz z wybrzeży Morza Śródziemnego. Szczególną troską otoczone są tu owady zapylające, dla których założone są dzikie łąki oraz zbudowane są domki.

 

– W każdym ze zwiedzanych obiektów na terenie Wioski Garncarskiej: kuźnia, garncarnia, suszarnia ziół, Wróbelkowo, Niezapominajka, stodoła, Jarzębinowy Amfiteatr, skarbnica skał i minerałów, dzieci pogłębiły swoją wiedzę historyczną i przyrodniczą. Seans filmowy w Kinie Przyrody uczył empatii do zwierząt i dbałości człowieka o środowisko naturalne – relacjonuje placówka.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi dzieci wzięły udział w warsztatach zdobienia pisanek. Nie obeszło się także bez posiłku. Uczestnicy zjedli obiad w Gospodzie „Ptasie radio” znajdującej się na terenie Wioski Garncarskiej, po czym dzieci bawiły się na placu zabaw. Radości nie było końca…

Wycieczkę zorganizowała Wiesława Waśniewska, a nad bezpieczeństwem uczniów czuwały: Dorota Grabowska i Magdalena Szlaga.

Dzieci i nauczyciele po tak mile spędzonym dniu wyrazili chęć powrotu do Wioski Garncarskiej w przyszłości – tym razem, jak zakwitną już wszystkie rośliny.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments