Uczniowie z ZSP w Chorzelach laureatami konkursu „Akademia Wiedzy o Mięsie od pola do stołu”

Uczniowie z chorzelskiego Zespołu Szkół Powiatowych znaleźli się w trójce najlepszych zespołów w kraju w konkursie „Akademia Wiedzy o Mięsie od pola do stołu”. Teraz, podczas gali finałowej, będą walczyć o najwyższy stopień na podium.

 

Uczniowie z klasy 2 Technikum Żywienia ZSP w Chorzelach zostali laureatami konkursu „Akademia Wiedzy o Mięsie od pola do stołu”.

– Nasi uczniowie z klasy 2 Technikum Żywienia pokonali ponad 80 szkół średnich o profilach spożywczych, rolniczych i gastronomicznych z województw mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego – informuje szkoła.

Uczniowie pod bacznym okiem opiekunki Moniki Kłodowskiej przygotowali innowacyjny przepis na „Sushi z wołowiną w towarzystwie musu z mango i żurawiny”, co pozwoliło znaleźć się im w trójce najlepszych zespołów w kraju.

 

Gala finałowa konkursu odbędzie się 25 kwietnia w Dworze Mościbrody.

– Prosimy o trzymanie kciuków. Będziemy na bieżąco informować o przebiegu gali finałowej, gdzie w zmaganiach kulinarnych, zmierzymy się z dwiema pozostałymi drużynami – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lichoradek
Lichoradek
1 miesiąc temu

Brawo młodziaki ! Tak trzymać. Podajcie, po zwycięstwie, przepis na to sushi.