Uczniowie z Zielonej rozpoczęli projekt „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa”

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zielonej realizują projekt „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa”.

 

Uczniowie z klasy II i III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Zielonej przystąpili do ciekawego projektu.

– Podczas jego realizacji, na kolejnych zajęciach z edukacji przyrodniczej, będziemy utwierdzać się w przekonaniu, że owoce i warzywa są nie tylko smaczne i kolorowe, ale przede wszystkim posiadają wyjątkowe ,,supermoce” wzmacniają odporność, dbają o nasz dobry nastrój, pomagają w nauce, są ważnym źródłem witamin i składników mineralnych – informuje szkoła.

Uczniowie wykorzystali do pracy gogle VR. W ten sposób mogli odwiedzić targi owocowo – warzywne w różnych krajach świata.

 

– Przenieśliśmy się, między innymi, na rynki w Tajlandii oraz Jordanii, gdzie mogliśmy zobaczyć, jakie warzywa i owoce znajdują się na tamtejszych straganach. Zastanawialiśmy się, które z nich możemy spotkać w Polsce, a które są u nas niedostępne. Następnie, oglądaliśmy model 3D krzewu pomidora oraz misy pełnej owoców. Zajęcia w tej formie wzbudziły w nas ciekawość i chęć dalszego działania w projekcie – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu

Przy takich wzrostach cen to przeciętnego Polaka niedługo będzie stać conajwyzej na cebulę i kartofle. Choć nawet cena cebuli bije rekordy…

Joanna
Joanna
8 miesięcy temu

Nie przesadzaj jabłka po.nizej 2 zł możesz kupić, tak samo.mandarynki czy kiwi nie mają wygórowanych cen