Uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu wyjadą na Litwę

30 uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu weźmie udział w projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 

– Głównym celem projektu jest wzmocnienie wybranych kompetencji  kluczowych, m.in. kompetencji osobistych, w zakresie wielojęzyczności, nauk przyrodniczych czy też przedsiębiorczości, zwiększających szansę młodego człowieka na wciąż zmieniającym się rynku pracy – informuje szkoła.

W ramach projektu uczniowie w dniach od 8 do 17 maja wyjadą na Litwę.

 

– Przed wyjazdem uczniowie wezmą udział w przygotowawczych zajęciach językowych, pedagogiczno-kulturowych oraz z zakresu technologii informacyjnych. Warsztaty te mają na celu przygotowanie ich do udziału w projekcie poprzez zwiększenie  poziomu biegłości językowej, zdobycie wiedzy dotyczącej miejsca  realizacji mobilności, poszerzenie wiedzy praktycznej z zakresu przedmiotów przyrodniczych, jak również trening umiejętności interpersonalnych. Praca nad projektem w międzynarodowym zespole to świetna forma nauki, jak również niezwykłe i bardzo wzbogacające doświadczenie, które z pewnością przyczyni się do zdobycia kwalifikacji umożliwiających lepszy start na rynku pracy – dodaje szkoła.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments