Uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „Tak. Pomagam!”.

W dniach od 17 do 18 marca uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „Tak. Pomagam!”.

 

Caritas Polska prowadzi akcję „Tak. Pomagam!” dwa razy w roku, tuż przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem. W tym czasie do koszyków ustawionych w supermarketach można włożyć produkty o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak makaron, ryż, herbata, kawa, groszek i kukurydza w puszce, czy też ciastka.

– Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele paczka żywnościowa może zmienić w życiu rodziny wielodzietnej, osoby samotnie wychowującej dziecko, osoby w kryzysie bezdomności, bezrobotnej lub cierpiącej na niepełnosprawność. Potrzebujący mogą być tuż obok nas – informuje Bartłomiej Kulisz, koordynator programów żywnościowych w Caritas Polska.

 

– Uczniowie wraz z opiekunami zachęcali do ofiarności w sklepach spożywczych: Delikatesach Centrum oraz w Biedronce. Dziękujemy za ofiarność wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom zaangażowanym w akcję – dodaje ZSP w Chorzelach.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments