Uczniowie z SOSW-u odwiedzili przasnyskich strażaków

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przasnyszu odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

 

– Odwiedziny w remizie strażackiej to nie tylko wspaniała przygoda, ale też okazja do nauki i poznania funkcjonowania służb ratunkowych. Dlatego nasza kolejna wycieczka w ramach programu edukacyjno-wychowawczego  pt. „Mój krok w przyszłość” odbyła się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu – informuje ośrodek.

Podczas wizyty uczniowie mieli szansę poznać zawód strażaka, a także obejrzeć specjalistyczny sprzęt używany w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

 

– Mogli też zobaczyć, jak działa system alarmowy i jak szybko strażacy reagują na wezwanie. Uczniowie mogli porozmawiać ze strażakami, zadać pytania i dowiedzieć się, jakie są wymagania, by zostać strażakiem. Obejrzeli wóz strażacki oraz poznali sprzęt, który służy do gaszenia pożarów i innych działań ratunkowych.  Poznawanie ludzi, którzy poświęcają swoje życie, aby ratować innych, z pewnością jest dla dzieci edukacyjne i wartościowe – dodaje ośrodek.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments