Uczniowie z SOSW badali czystość wody i ekosystemu rzecznego

Podczas zajęć związanych z „Ekopracownią” podopieczni przasnyskiego SOSW zbadali czystość wody w rzece Węgierce i jej ekostystemu. W tym celu odwiedzili Park Miejski.

 

W ramach działań, które są związane z projektem „Ekopracownia” uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przasnyszu wybrali się na wycieczkę nad rzekę Węgierkę oraz do Parku Miejskiego. Chcieli zbadać czystość wody i ekosystemu rzecznego.

– Zainteresowali się również roślinnością parku. Oba ekosystemy są integralną częścią środowiska naturalnego, które oferuje schronienie dla różnorodnych form życia. W ekosystemie rzeki można znaleźć różnorodne gatunki ryb, ptaków wodnych, roślin wodnych oraz innych zwierząt i roślin, które są zależne od wody jako elementu życiodajnego. Czystość wody oraz zachowanie naturalnego biegu rzeki mają kluczowe znaczenie dla zachowania równowagi w rzekach – wyjaśnia ośrodek.

– Po powrocie  w szkole w naszej ekopracowni pod mikroskopami uczniowie obejrzeli próbki wody oraz przyniesione okazy. Na uwagę zasługują gatunki zielarskie: glistnik- jaskółcze ziele, podagrycznik, jasnota biała, bluszczyk kurdybanek – dodaje ośrodek.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments