Uczniowie z Rostkowa zdawali na kartę rowerową

W minionym tygodniu Szkołę Podstawową im. św. Stanisława Kostki w Rostkowie odwiedził asp. Jacek Karczewski, dzielnicowy z terenu gminy  Czernice Borowe. W trakcie spotkania rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Była to także okazja, aby uczniowie przystąpili do egzaminu teoretycznego i praktycznego na kartę rowerową.

 

Wszyscy zdający wykazali się nie tylko dużą wiedzą, ale także i umiejętnościami praktycznymi związanymi z prawidłową jazdą na rowerze. Zwieńczeniem tego było wręczenie wszystkim zdającym kart rowerowych.

Spotkanie z policjantem zorganizowano w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa.

– Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest priorytetem podczas organizowanych przez naszą placówkę zajęć edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych. Naszym celem jest, aby każdy uczeń wiedział, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, których może doświadczyć w szkole oraz na drodze. Rozumiejąc potrzebę zapewnienia poczucia bezpieczeństwa naszym uczniom, zrealizowaliśmy w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa różne zajęcia oraz formy aktywności. Podejmowane przez naszą szkołę działania służą upowszechnieniu przepisów ruchu drogowego, umiejętności dbania o sprzęt sportowy oraz wykształceniu nawyków właściwego, bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z niego – informuje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Martyna
Martyna
1 miesiąc temu

Gratulacje Karolku! Brawo!