Uczniowie z „rodzin pegeerowskich” z gminy Czernice Borowe z nowym sprzętem komputerowym

Do 62 uczniów z terenu gminy Czernice Borowe trafiły komputery stacjonarne i laptopy o łącznej wartości blisko 160 tys. złotych.

 

Gmina Czernice Borowe zakończyła przekazywanie sprzętu komputerowego, który został zakupiony w ramach programu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”. Jego celem było wsparcie uczniów w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego.

– Gmina w ubiegłym roku aplikowała do projektu Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR ”. Dzięki zakwalifikowaniu się do projektu do budżetu Gminy Czernice Borowe wpłynęła kwota 159 960,00 zł – informuje urząd.

 

Pozyskane środki finansowe zostały przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego, czyli 55 laptopów oraz 7 komputerów stacjonarnych. W związku z tym, że po przetargu pozostały oszczędności, urząd postanowił dodatkowo zakupić akcesoria, czyli słuchawki oraz myszki komputerowe. Komputery otrzymało 62 uczniów pochodzących z rodzin pegeerowskich zamieszkałych na terenie gminy.

– Wartość przekazanego uczniom zestawu składającego się z laptopa, słuchawek i myszki wynosiła 2 390,66 zł, natomiast w przypadku zestawu składającego się z komputera stacjonarnego i słuchawek – 3 343,79 zł – wylicza urząd.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jerzy
jerzy
5 dni temu

PGRów nie ma od ponad 30 lat, i dalej nic się nie zmieniło?

Szczęśliwa
Szczęśliwa
5 dni temu

Co niektóre dzieci ze zdjęć nie są z rodzin po peegerowskich.

mieszkaniec
mieszkaniec
4 dni temu

Co z dziećmi z poza PGR to jakieś inne dzieci ?, , dlaczego tak dzielicie ludzi to może jeszcze coś dajcie dla obywateli pierwszego sortu a tym z drugiego sortu dowalić wysokie podatki i kary, to już nawet komuną nazwać nie można ,, bo teraz w PGR same księżniczki i książęta a my ich dworzanie ich utrzymujemy

mieszkaniec
mieszkaniec
3 dni temu

Wójt za te pieniądze autobus powinien kupić i bezpiecznie wszystkie dzieci dowozić do szkoły ,. komputery niech dzieciom kupią rodzice , jak nie mają pieniędzy to niech idą do pracy

smutny
smutny
3 dni temu

Tym z PGRu wszystko się należy do nas przyszli na zebranie wiejskie całą gromadą, i fundusz sołecki na oczach wójta , sołtysa i radnego cały zabrali, nawet nikt nie protestował bo rolnikom co płacą podatki , nic się nie należy chociaż potrzeb jest bardzo dużo,

Jong
Jong
2 dni temu

Przecież to już 2 lub 3 pokolenie po PGR i nadal trzeba im laptopy fundować? Kto chciał to z pewnością sobie poradził, a reszta jak nie chce to po co ich uszczęśliwiać na siłę?