Uczniowie z Przasnysza wyjechali na staż do Grecji

Uczniowie z przasnyskiego Zespołu Szkół Powiatowych od 16 do 27 maja wezmą udział w stażu zawodowym w Grecji.

 

W niedzielny poranek, 15 maja uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu wyruszyli w podróż do Grecji, gdzie odbędą międzynarodowy staż.

To już dziesiąty wyjazd uczniów z przasnyskiego technikum do krajów Unii Europejskiej. Od 2008 roku udało się odwiedzić Hiszpanię, Włochy, Niemcy oraz Grecję.

W czasie wyjazdu uczniowie i uczennice klas trzecich technikum logistycznego i technikum żywienia i usług gastronomicznych zamieszkają w miejscowości Platamonas nad Morzem Egejskim u stóp masywu Olimp.

 

– Program stażu przewiduje wizyty w greckich firmach, w celu poznania specyfiki ich pracy i organizacji. Odwiedzą park maszynowy i magazyny Giannis Polymeros Litochoro Pierias, fabrykę sera feta Sterios Prapas Tyrnaavos Larisas, plantacje oliwek z tłocznią oliwy Asterios Grimouras Skotina Pirias, farmę małż i owoców morza z restauracją Savvas Roussos Methioni Pierias – informuje szkoła.

Opiekę na przasnyską młodzieżą obejmie greckie centrum staży zawodowych, które jest reprezentowane przez Adonisa Karatziosa. Organizatorzy zadbali o bogatą ofertę imprez podczas pobytu. Wśród nich znalazł się rejs na wyspę Skiathos, zwiedzanie masywów górskich Meteory i Olimp, wycieczka do miasta Saloniki oraz wieczór z greckim folklorem.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments