Uczniowie z przasnyskiej „Trójki” debatowali z politykami

Politycy różnego szczebla i różnych opcji politycznych w piątek, 10 czerwca odpowiadali na pytania młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu.

 

Po raz szesnasty w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu odbyła się debata uczniów z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego, Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej, samorządowcami oraz przedstawicielami innych organizacji, które mają istotny wpływ na podejmowane na szczeblu krajowym decyzje. Honorowym patronatem debatę objął, Łukasz Chrostowski, burmistrz miasta Przasnysz.

Tematem tegorocznego spotkania to: ,,Polska, a zagrożenia współczesnego świata”. Udział w debacie wziął Arkadiusz Iwaniak poseł na Sejm RP z Lewicy, Jan Maria Jackowski bezpartyjny Senator RP, Konrad Wojnarowski Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego z ramienia PSL, Jacek Kozłowski Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Polska 2050, Kacper Pietrusiński Radny Miasta Stołecznego Warszawy z PO oraz Krzysztof Bieńkowski Starosta Powiatu Przasnyskiego z PiS.

 

– Debata jest dowodem na to, że jako szkoła aktywnie biorąca udział w życiu społecznym i obywatelskim jesteśmy gotowi do włączania się do dialogu umacniającego naszą Polską tożsamość, ale też dostrzegającego potrzeby i problemy tkwiące w kulturowej różnorodności współczesnego świata – informuje szkoła.

Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy VIII Lena Guzowicz i Michał Wiktorowicz.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
13 dni temu

Szkoła to nie polityczny rejwach

Jkr
Jkr
13 dni temu
Reply to  Ewa

Tu nie ma co debatowac „,,Polska, a zagrożenia współczesnego świata”.”tylko w naszym niebezpiecznym polozeniu geograficznym wymoc zapisanie Bronki i Bronka w polskiej Kostytucji na wzor 2 poprawki w Kosntutucji Stanow. . Dokladnie tak jak to Amerykanie zrobili po uniezaleznieniu sie -wojnie z Korona Brytyjska-zbuntowana kolonia. Od tamtej pory nikt ich na serio nie napadl i nie gina milionami nawet uwzgledniajac strzelaniny.Nikt ich nie okrada itd.Na co my czekamy?i to z nasza historia?Dobrobyt rowna sie badz jest pochodna wolnosci i niezaleznosci. Trzeba zapisac ja w Komnstytucji co odstrasza potencjalnych najezdzcow.

trackback

[…] Źródło: infoprzasnyrz.com […]